הבדלים בין גרסאות בדף "גבי אשכנזי"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסר בית אחד ,  לפני 9 שנים
אין תקציר עריכה
==כללי==
* "זה לא העניין של הממשלה, אני חושב שזה צורך לאומי, שכל אזרח במדינת ישראל ישרת או בצבא או בשירות אזרחי. אני חושב שהמציאות הקיימת היא לא נכונה, היא לא צודקת וצריך לתקן אותה. אני לא חושב שמי שמשרת הוא פראייר אבל אני חושב שכולם יכולים וצריכים לשרת. לכן אני כאן, עוד כשהייתי רמטכ"ל, קראתי לשירות אזרחי לכולם ואני תומך בזה גם עכשיו." ~ גבי אשכנזי על מחאת ה[[W:מילואים|מילואימניקים]] כנגד [[W:חוק טל|חוק טל]]. ערוץ 2, 21.04.2012 ([http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-5d85e0876b5d631018.htm?fb_ref=articleStatusBar&fb_source=other_multiline מקור]).
* "תראי זה לא עניין פוליטי, אני חושב שיש קונצנזוס בציבור שכולם צריכים לשרת זה לא עניין של בעד או נגד. זה לא עניין של נגד חרדים או נגד ערבים. אני גם לא חושב שמי שמשרת הוא פראייר. אני חושב שמי שמשרת, אני מסיר את הכובע ומצדיע לו ומעריך את מה שהוא עושה, אני רק חושב שכולם צריכים לעשות את זה. זה לא רק צורך ביטחוני אני חושב שזה גם צורך חברתי. אני הייתי רוצה לחיות בחברה שכל אזרח תורם למדינת ישראל. זה חלק מהחוזה של כל אזרח עם המדינה." ~ גבי אשכנזי על מחאת ה[[W:מילואים|מילואימניקים]] כנגד [[W:חוק טל|חוק טל]]. ערוץ 2, 21.04.2012 ([http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-5d85e0876b5d631018.htm?fb_ref=articleStatusBar&fb_source=other_multiline מקור]).
חרדים או נגד ערבים. אני גם לא חושב שמי שמשרת הוא פראייר. אני חושב שמי שמשרת, אני מסיר את הכובע ומצדיע לו ומעריך את מה שהוא עושה, אני רק חושב שכולם צריכים לעשות את זה. זה לא רק צורך ביטחוני אני חושב שזה גם צורך חברתי. אני הייתי רוצה לחיות בחברה שכל אזרח תורם למדינת ישראל. זה חלק מהחוזה של כל אזרח עם המדינה." ~ גבי אשכנזי על מחאת ה[[W:מילואים|מילואימניקים]] כנגד [[W:חוק טל|חוק טל]]. ערוץ 2, 21.04.2012 ([http://www.mako.co.il/news-military/politics/Article-5d85e0876b5d631018.htm?fb_ref=articleStatusBar&fb_source=other_multiline מקור]).
== משנתו הצבאית ==
* "תקפידו על נורמות, נורמות, נורמות. אני מוטרד מכך שבשם הלחימה אנחנו מרשים לעצמנו דברים שלא היינו מרשים לעצמנו בנסיבות אחרות." ~ מתוך דבריו לחיילים בעזה כסגן הרמטכ"ל, 2004.
1,689

עריכות

תפריט ניווט