הבדלים בין גרסאות בדף "דודו טופז"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין שינוי בגודל ,  לפני 6 שנים
* "באתי לפה כי אני מבקש עליו חמלה. הייתי רוצה כי היד שתיתן את גזר הדין תופעל מהלב, לא פחות מהמוח." ~ מיקי גולדנברג, אחיו של טופז, בבית המשפט לפני דיון הארכת המעצר של טופז, 8 ביוני 2009 [http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1091112.html]
* "בשבילנו הוא תמיד היה ותמיד יהיה 'הראשון בבידור' ו'מלך הרייטינג'. וזה לא משנה איך אחרים רואים אותו. על כל עשר שנים של טוב, נתינה והקרבה, היה חודש אחד שהוא היה קצת אחר. לעולם לא אצדיק את מעשיו, אבל גם לעולם לא אתבייש ולא אפחד להגיד שאבא שלי היה דודו טופז." ~ בנו הבכור של טופז, דניאל, מספיד את אביו בהלוויה, 21 באוגוסט 2009 [http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3765209,00.html]
* "בתודעה של דודו טופז הוא וישראל התמזגו ליישות אחת. שניים שנועדו זה לזו - גם בתקופות של פליטות פה על רקע עדתי, גם בימים של התנהגות מבישה כלפי נשים, גם בימים בהם הרייטינג צנח ומנהלי התוכניות הראו לו את הדרך החוצה. באף אחת מהתחנות האלה לא קיבל טופז על עצמו את האפשרות שהקהל אינו רוצה בו, ושבסופו של יום לא ימחלו לו על כל משובותיו. הוא סיפר בדיחות מצחיקות, הוא חילק פרסים מלוא החופן, הוא 'שיגע את המדינה', הוא מילא אולמות - הקהל יסלח, הקהל ימחל, הקהל יקבל אותו בדרך בה הורים מקבלים בנים סוררים בחזרה לחיקם. אחרי הכל, הוא היה הבן שלנו ואנחנו היינו ההורים שלו. במשפחה כמו במשפחה. כשדודו טופז התאבד אתמול, משהו ומישהו בתוכנו ביצע התאבדות ביחד אתו. זו לא הייתה התאבדות טרגית של בן יקר; זו הייתה התאבדות טרגית של בן שהוריו, הציבור, לא ידעו אם להקיא אותו או לאמץ אותו לחיקם בסליחה מהוססת. הזעזוע על הבגידה של טופז, על כך שחצה את הקווים מחוץ למחוזות הנורמה הברורים ביותר, על שהשתמש בכסף הרב שצבר, בזכות אהבתנו אליו בעבר, כדי להזמין בריונים לתקוף 'גורמים בתעשייה', כדי להפוך את חיי יריביו לגיהינום, את מהלך הפיוס עם המעשה הזה הציבור טרם התחיל לעשות. (אך) דודו טופז בחר בעיתוי לא נכון לקחת את חייו שלו. קרוב לוודאי שבחלוף חודשים (לא רבים בהכרח) היה מתהפך הציבור, ההפכפך ממילא, ומייסר את עצמו על שהוא עומד מנגד כשיקירו, הבן המוכשר גם אם הפוחז שלו, סובל כך. 'דודו סבל מספיק', היה אומר הציבור. כמו אישי ציבור אחרים שבית המשפט משקלל לתוך עונשם את המשקל של ההשפלה הפומבית שעברו, כך הציבור היה מכניס למשוואה את משקל הזמן, מערבב קצת עם סלחנות יהודית טובה, מתבל עם קורטוב רחמנות ישראלית מפורסמת והא לכם, דודו טופז חדש ומשופר מוגש לציבור, בגרסתו הכשרה. אבל לדודו לא הייתה סבלנות. הוא התייסר עכשיו וסבל כאן, וביקש מזור וסליחה וכפרה נכון לרגע זה. כמו שלמד בטלוויזיה - הדרמה מתרחשת בהתראות קצרות, בהבזקים מהירים, בפיצוצים ממוקדים, ואז מפנה את מקומה לשקט שלפני סערת השידור הבא, הדרמה הבאה. דודו טופז, הגבר בן ה-63, לא הצליח לאזור די סבלנות כדי להביט בתהליך מתפתח, כדי להשגיחלהשיג בחייםשהחיים הציבוריים פועלים את פעולתם האיטית, אך השיטתית. התיאבון שלו לסיפוק הדחף הביא אותו להתאבד. שיקול הדעת שלו, זה שהוביל אותו לא להבין מה אמרו לו מנהלי התוכניות בטלוויזיה כשהראו לו את הדרך החוצה, לא עבד גם אתמול בבוקר" ~ על אפקט ההתאבדות של דודו טופז על החברה הישראלית (גולדן ש., [http://www.mouse.co.il/CM.articles_item,1332,209,39427,.aspx '''"דודו טופז: הוא לא הבין"'''], אתר עכבר העיר, תאריך 21.9.2009)
* "זה מאוד מרגש ונוגע לנו ללב וחבל שאבא לא פה כדי לשמוע את זה. אם הוא היה יודע לפני שזה מה שיהיה, הוא היה נשאר פה. הוא לא היה עושה מה שהוא עשה. זה היה החלום שלו תמיד, מאז ומעולם. אנחנו יודעים שמה שמאוד פגע בו בשנת 2000 בטקס פרסי מסך הזהב, היה ש'כוכב נולד' זכתה בתוכנית העשור ולא הוא. אני זוכר שהייתי אתו באולפן ואני זוכר עד כמה הוא נפגע. הזכייה הזו היא בעיני אפילו יותר חזקה. היא מגיעה לו גם באופן אישי, ולא רק בזכות מה שהוא עשה בטלוויזיה. אחרי ששמעתי את זה ממש הלכתי ברחוב ואמרתי תודה לכל מי שבחר וחושב כמונו, שהוא איש העשור" ~ בנו של דודו טופז מצר על כך שאביו לא זכה להגיע למעמד של איש העשור לשנת 2009 (אברבך ל.א., [http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/943/927.html '''"דודו טופז: איש העשור בטלוויזיה. ראיון עם בנו"'''], אתר NRG, תאריך 18.9.2009)
* "אבא לא פנה לפוליטיקאים ולא לעשירון לעליון. הוא דיבר אל האנשים עם הלב. הוא עשה דברים טובים גם מחוץ לטלוויזיה. היה לו לב טוב. את הטוב שלו הוא לא עשה רק בשביל הרייטינג. במהלך השבעה גילינו עוד המון מקרים של מעשים שלו שלא ידענו כשהוא היה חי. הוא תרם מיליוני שקלים לאנשים בלי שידענו ~ בנו של דודו טופז על הייחוד שבאביו ועל צדדים פחות ידועים באביו (אברבך ל.א., [http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/943/927.html '''"דודו טופז: איש העשור בטלוויזיה. ראיון עם בנו"'''], אתר NRG, תאריך 18.9.2009)
1,654

עריכות

תפריט ניווט