תוכנית ההתנתקות: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 732 בתים ,  לפני 7 שנים
אין תקציר עריכה
מ (החזרת כותרת שהוסרה בטעות)
אין תקציר עריכה
* "יש לא מעט חברי כנסת, בעיקר מהשמאל, הטומנים ראשיהם בחול ואינם מוכנים לראות את הסכנות החמורות הטמונות במסירת עזה וסביבתה לאש"ף. הם טומנים ראשיהם בחול ואומרים: 'אנחנו מוכרחים לנסות, מוכרחים להחזיר את הרצועה לערבים', אבל אף אחד מהם אינו מוכן לדבר על מחיר הטעות. אף אחד מהם אינו מביא בחשבון, כי צעד שנעשה אינו הפיך. האם נוכל אי־פעם לכבוש את עזה חזרה במקרה הצורך? אני לא מדבר על יכולת צבאית, אני מדבר פוליטית, עולמית. לעולם לא. הנשק העצום הנאגר היום בעזה הוא אחד ממחסני הנשק המסוכנים ביותר עבורנו. ממאגר זה יסבלו אשקלון, נחל־עוז והסביבה, ואנו, לדאבוננו הרב, נצטרך לעמוד שוב על בימת הכנסת ולהגיד בפעם המי־יודע־כמה: אמרנו לכם, ביקשנו מכם לחשוב מה יהיה מחיר הטעות – אתם לא שמעתם." ~ [[פיני בדש]], 26 בינואר 1994
* "אם מישהו ישאל אותי האם לסרב פקודה, אומר לו לא לסרב; אך אבקש את שם המשפחה שהוא הוציא מביתה כדי לפצותם על הנזק שנגרם להם. אז אל תשאלו אותי, כדי שלא אהיה עני." ~ הרב [[יעקב מדן]], ראש [[w:ישיבת הסדר|ישיבת ההסדר]] הר עציון מתייחס לרעיון שחיילים דתיים [[w:סרבנות בישראל|יסרבו פקודה]], בביצוע התכנית.
* "במקומות שפונו בהתנתקות יש בסיסי חמאס. זו עובדה. מנתיב העשרה רואים את מה שקורה בחורבות דוגית, אלי סיני וניסנית. לא בנו שם בתי מלון או גני אירועים, אלא בסיסי אימונים וניסויים. אם היינו שם זה כנראה לא היה קיים. בסוף הדרג המדיני החליט מה שהחליט, והיום אנו מגנים באופן שאנו מגנים, אבל בודאי שזה היה שונה אם היו ישובים בפנים. השליטה שלנו היתה טובה יותר" [[נוחי מנדל]], סגן מפקד אוגדת עזה, 3 יולי 2015, ראיון למקור ראשון.
 
== ראו גם ==
29

עריכות

תפריט ניווט