הבדלים בין גרסאות בדף "גולדה מאיר"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 966 בתים ,  לפני 5 שנים
הרחבה
(עריכה)
(הרחבה)
* "הרשו נא לי לומר דבר אחד שיש לנו הישראלים נגד משה: הוא הוביל אותנו במדבר במשך ארבעים שנה, אך הביא אותנו למקום היחידי במזרח התיכון שאין בו נפט."
* "אדוני הנכבד, האם שמעת על הפוגרום בקייב?" ~ תגובתה לאפיפיור שביקש ממנה לגלות רוחב לב כלפי הפליטים הערבים במחנות ברצועת עזה. אלא שהפוגרום התרחש בקישניב ולא בקייב.
 
==מעמד האישה==
* "אינני יכולה להגיד אם [[אישה|נשים]] טובות מגברים, אך הן בהחלט לא גרועות."
* "התנועה לשחרור האישה היא שטות אחת גדולה. גברים הם אלו המופלים לרעה - הם אינם יכולים להוליד ילדים, וסביר להניח שאף אחד לא יעשה דבר בנידון."
* "אינני מתפעלת ביותר מ'פמיניזם' מן הסוג שמביא לידי שריפת חזיות, שנאת גברים או תעמולה נגד אמהות. אבל אני הוקרתי מאד את הנשים הללו החרוצות ושופעות המרץ בתוך שורותיה של תנועת העבודה."
* "העובדה היא שכל ימי חייתי ועבדתי עם גברים, אבל העובדה שאני אישה מעולם לא הפריעה לי בשום דבר. היא מעולם לא גרמה לי מבוכה ולא עוררה אצלי תסביך נחיתות."
 
==שונות==
* "בעבודה, את חושבת על הילדים שהשארת בבית. בבית, את חושבת על העבודה שלא סיימת. מאבק ניטש בתוכך, ביתך נקרע."
* "אצלנו אין 'אני חושבת', יש 'אנחנו חושבים'." ~ ל[[שולמית אלוני]]
* "הם לא נחמדים." ~ על [[W:הפנתרים השחורים|הפנתרים השחורים]]
* "אינני יכולה להגיד אם [[אישה|נשים]] טובות מגברים, אך הן בהחלט לא גרועות."
* "אסור ל[[אדם]] לנסות ולמחוק את העבר רק משום שהוא לא מתאים להווה."
* "אין זה חשוב באמת להחליט בגיל צעיר מאוד, מה בדיוק אדם רוצה לעשות כאשר יגדל. חשוב הרבה יותר שתחליטו על דרך בה אתם רוצים לחיות. אם תהיו ישרים עם עצמכם וישרים עם חבריכם, אם תיקחו חלק במאבקים שטובים לאחרים, לא רק לעצמכם, הרי נדמה לי שזה מספיק. ואולי מה תהיו – זה כבר פחות חשוב."

תפריט ניווט