הבדלים בין גרסאות בדף "לימודים"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 848 בתים ,  לפני 5 שנים
אין תקציר עריכה
* "השיעורים שלומדים תלמידים בינם לבין עצמם בחצר בית הספר מועילים להם פי כמה מכל מה שיאמרו להם אי פעם בכיתה" ~ [[ז'אן-ז'אק רוסו]], אמיל או על החינוך, ספר ב'.
* "הוא שוקד להוכיח כי אינו מאבד את זמנו לריק וכי הוא מרוויח את שכרו ביושר. הוא מספק לילד ידע שקל להציגו לראווה ואפשר להראותו בכל עת שעולה הרצון. לא חשוב בכלל אם החומר שהוא מלמד את הילד יהיה מועיל, ובלבד שייראה על נקלה. הוא עורם, בלא בחירה, בלא אבחנה, תילי תילים של הבלים על זכרונו. כשבאים לבחון את הילד מוטל עליו לפרוס את סחורתו, הוא מציגה לראווה, בכל שבעי רצון; אחר כך הוא מקפל את אמתחתו והולך לדרכו.." ~ [[ז'אן-ז'אק רוסו]], אמיל או על החינוך, ספר ב'.
* "בהב נהפוך את תחושותנו למושגים אך בלנדלג בבת אחת מן העצמים המוחשיים אל העצמים הרוחניים...בפעולותיו הראשונות של השכל על החושים להדריכו תמיד. שום ספר בלעדי העולם, שום מידע בלעדי העובדות. ילד הקורא בספר אינו חושב, הוא קורא ותו לא. הוא אינו רוכש ידע,הוא לומד מילים" ~ [[ז'אן-ז'אק רוסו]], אמיל או על החינוך, ספר ג'.
* "אל תמיר לעולם את הדבר בסימנו אלא אם כן נבצר ממך להראותו מפני שהסימן מרתק את תשומת ליבו של הילד ומשכיח ממנו את הדבר המסומן" ~ [[ז'אן-ז'אק רוסו]], אמיל או על החינוך, ספר ג'.
==במקורות יהודיים==
*"אני יכול ללמוד, אני יכול להראות ללמדן הגדול שבגדולים שעדיין אינו יכול ללמוד כלל ואינו יודע כלל, וכן להיפך אני יכול להראות להקטנים שקרובים לה' יתברך ולתורה" [[נחמן מברסלב]]

תפריט ניווט