בנימין בן אליעזר: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
* "אני לא מוכן להצטרף [[W:אחרי מות, קדושים אמור|לאחרי מות קדושים]], בעיני הוא היה הפוליטיקאי הכוחני, הדורסני, הוא היה הפוליטיקאי שלא היה צריך להיות מועמד של מפלגה כמו מפלגת העבודה לנשיאות" ~[[יוסי ביילין]]
* "אחד הקטעים המצחיקים מחייו, אותו נהג בן אליעזר לספר שוב ושוב, אירע ב-1972, כשהיה בשירות קבע בצה"ל. בן אליעזר נשלח אז לתאילנד כדי לסייע בטיפול בהשתלטות מחבלים על שגרירות ישראל. התפקיד שהוטל עליו היה לענות לטלפון האדום. כשראשת הממשלה גולדה מאיר צלצלה, הוא הציג עצמו כ"פואד", והיא נבהלה ואמרה: "אוי ווי, הערבים עלו על הקו"." ~ מתוך הכתבה "מת השר לשעבר בנימין בן אליעזר" מאת עופר אדרת, עידו אפרתי ושרון פולבר, "הארץ", 28.08.2016 [http://www.haaretz.co.il/news/politi/1.3051568 מקור].
* "כמו רוב קודמיו במשרד הביטחון מאז 1967, בן-אליעזר נשא דרגה בכירה בצבא. אולם מסלול חייו ושירותו הצבאי היו שונים בתכלית מאלה של הנסיכים הישראליים דיין, שרון או וייצמן. הוא נולד בעיראק ב-1936 ועלה לישראל בגיל 14. הוא התגייס לחטיבתל[[W:חטיבת גולני|חטיבת גולני]], שלא נחשבה אז לערש לידתם של מיועדים לגדולה, והתקדם בשורותיה. במלחמת ששת הימים היה מפקד [[W:סיירת שקד|סיירת שקד]], שניהלה מרדפים אחרי מחבלים בגבול הדרומי. את רוב תפקידיו הבכירים עשה במערכת הצבאית שטיפלה בערבים: הוא היה מפקד יחידת התיאום והקישור ללבנון, ובתפקידו האחרון מתאם הפעולות בשטחים. זו הייתה קריירה צבאית מכובדת, אבל לא נלוו לה הברק וההילה של קודמיו. הוא היה רחוק מתדמית מר ביטחון של רבין, או מן הצל"שים והפעולות העלומות של אהוד ברק. בדרך המשונה שבה נמדדים שרי ביטחון בישראל, בוודאי בימי מלחמה, פואד נחשב כמעט נעדר כישורים." ~ מתוך הספר "בומרנג" מ אתמאת [[עפר שלח]] ורביב דרוקר, הוצאת כתר, 2005, עמוד 176.
 
==קישורים חיצוניים==
1,691

עריכות

תפריט ניווט