הבדלים בין גרסאות בדף "הראש הישראלי"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עריכה
(הרחבה)
(עריכה)
 
 
* "הם וכחניים, לוחמניים ודבקים בצדקתם."
* "הישראלים חיים בארץ קטנה שבה כולם נתונים באותן תנודות דרמטיות של ההיסטוריהה[[היסטוריה]]."
* "השפעה גוברת של [[ארצות הברית]], מעורבת בניחוחות ים־תיכוניים ורוסיים."
* "הם אף פעם לא מאמינים ל'לאו' של אחרים. הם חושבים שהכול אפשרי למיקוח."
* "מיעוט היכולת להזדהות עם המצב ועם ההתנסות של האחר ולהבין אותו."
* "חסרון האמפתיה של האופי הישראלי, התעלמותו מן המציאות ותאוות ההצלחה המופרזת שלו, כולם מניבים נטייה חזקה לעגל פינות."
* "הראש הישראלי מרופד בשתי שכבות של נרקיסיזם המשלימות זו עת זו ומתנגשות זו בזו בעת ובעונה אחת: הגרסה הישנה הדתית של 'העם הנבחר'... והגרסה הציונית החדשה של 'נס במדבר'."
* "בצד הביטחון העצמי החוגג, לא פעם השחצני, הנלווה אליהם, מניע אותם לחץ פנימי חסר רחמים לרומם את [[הערכה עצמית|ההערכה העצמית]] הנמוכה ולזכות בקבלה ובהכרה של אחרים."
* "חמוש בביטחון עצמי בוטה וגאה בהגנות שטחיות, שנועדו יחד לחמוק מכל רמז לפסיביות, האופי הזה מתאים יותר להנהיג ולשלוט מאשר להישמע ולציית."
* "הישראלים לא מייחסים חשיבות רבה במיוחד לנורמות התנהגות כלליות. קיים בהם זלזול בסיסי כלפי תוכניות, כללים ונהלים, כלומר, הסדר הקיים אינו נתפס כמובן מאליו."
* "כשהגבולות האישיים כה חדירים קיים כבוד מועט מאד לנפרדותכם כאדם, לצורכיכם או לדבריכם. אם כולם איש אחד, מה ששלך הוא שלי."
* "חברה ביקורתית מאד, אפילו מבחינה משפטית. לדוגמה, יש בה משרד מבקר מדינה רב כוח באופן יוצא דופן הנוהג באגרסיביות רבה בבואו לחקור ולבקר את הממשל."
* "התרופה של [[W:היינץ קוהוט|היינץ קוהוט]] לנרקיסיזם פתולוגי היא מתן אמפתיה עוצמתי וממושך, טיפול שלמרבה הצער אינו מצוי בכמות מספקת במזרח התיכון."
* "הם בעת ובעונה אחת רוגשים, נוקשים, סתגלנים ולא יציבים. הם יהירים וראוותנים. אנשי חזון ושוגים באשליות, אנוכיים ונדיבים."
* "לכאורה יש להם ביטחון עצמי מופרז, למעשה הם סובלים מתחושת ערך עצמי נמוך. הם מתנשאים ומלאי בוז, חושבים שהם הטובים ביותר ובכל זאת הם לעתים קרובות שונאים את עצמם."

תפריט ניווט