הבדלים בין גרסאות בדף "אריאל שרון"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוסף בית אחד ,  לפני 3 שנים
* "מהי המורשת של שרון?! האמת היא שהיו לי שמונה שנים לחשוב על כך, אבל בסופו של דבר כשנישאלתי, היססתי מעט ואז אמרתי שני דברים: האחד, הדבקות והאמונה בצה"ל ועוד קודם בכח המגן העיברי. מי שזכר תמיד את סבתא שלו ישנה עם רובה מתחת למיטה, גדל עם מודעות לביטחון וכבר בגיל 14 הצטרף להגנה. מאז הוא היה איש צבא ושר וביטחון ובכל מקום שהוא, גם כראש ממשלה נישען על יכולותיו של צה"ל והאמונה כי בלעדיו מדינת ישראל לא תשרוד. המורשת השנייה נוגעת לפרק האחרון בחייו, ההתנתקות החד צדדית מעזה. עוד יעברו שנים עד שנדע אם במהלך הזה אכן ראה פני עתיד או שמא היה מישגה גדול. אני סבור שהוא צדק. המורשת בתחום הזה היא כי 'דברים שרואים מכאן, לא רואים משם'. במילים אחרות, מרגע שנטלת את המושכות ואתה נושא באחריות למדינת ישראל ולעתידה, עלייך לקבל ההחלטות הנכונות, אפילו אם הן הפוכות לאידיאולוגיה שלך ולדרך שבה הלכת עד כה. מרבית ראשי הממשלה בישראל, לפניו וגם אחריו הבינו זאת ונהגו בהתאם. אני מקווה כי זה יהיה תקף גם לראש הממשלה המכהן" ~ נחמן שי סופד לאריאל שרון (עמוד הפייסבוק נחמן שי, 3.1.2014)
* "מי שהכיר את אריק ידע שתמיד ראה את עצמו כחייל וכאיכר שהופקד על עתידו של העם היהודי, ועל פי מדדים אלה קיבל את החלטותיו גם ביחס לארץ הזאת. ספוג בהיסטוריה של העם היהודי בארצו היה, מצר על כך שהעם היהודי הצטיין אמנם בחכמה אך לא היו בעם את תכונת האיכר הצמוד לאדמתו ונוטע בה שורשים. "היהודי הנודד" היה מבחינתו בעיה של עם יותר מאשר תופעה היסטורית, כי לאדמה הייתה משמעות בנפש האיכר ומשמעות אסטרטגית כחייל" ~ על ייחודו של אריק אריק שרון בנוף מדינת ישראל (ציפי לבני, [http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/944/102.html '''"אריק שרון: ציפי לבני על איש העשור בפוליטיקה"'''], אתר NRG, תאריך 18.9.2009)
* "יותר משביקש להסביר את ההחלטה ולשאת חן, הוא עמד על ביצועה - גם כשישבנו על סף דמעות מול אותם אנשים שהחלטנו על פינויים מבתיהם. ואין כמו שרון שידע משמעות של אחיזה בקרקע מהי - והחליט שמוכרחים לפנות. אלה היו ימים של החלטות שאין דרך לקבלם אלה בשכנוע עמוק שהבגידה בייעוד היא התעלמות מהידיעה הפנימית העמוקה שלהיעדר עשייה ומחדל מול מציאות ותהליכים משתנים יהיה מחיר לאומי כבד בעתיד, גם אם לא ירגישו בכך עכשיו. ימים בהם נדרשה ממנהיג התעלמות מהמחיר הפוליטי המיידי שישלם" ~ על ההחלטה הכואבת של אריק שרון וממשלתו לפנות את יישובי גוש קטיף (ציפי לבני, [http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/944/102.html '''"אריק שרון: ציפי לבני על איש העשור בפוליטיקה"'''], אתר NRG, תאריך 18.9.2009)
* "והפליאה הגדולה - אני פונה לאריאל שרון, כאדם שלא ינום ולא יישן בהצהרותיו לגבי התיישבות, התנחלות וארץ-ישראל השלמה: אריק, מה לך ולממשלה הזאת? רבבות יהודים, שהאמינו בך וחשבו שהצבעתך בעד הסכמי קמפ-דייוויד ומחיקת ימית ויישובים יהודיים מעל האדמה היו טעות כאובה אך חולפת, יהודים אלה מזועזעים היום." ~ הרב [[מאיר כהנא]] בנאומו בכנסת 1984.
* "ראש הממשלה שרון הוא איש של אומץ ושל שלום." ~ נשיא ארצות הברית, [[ג'ורג' ווקר בוש]], 5 בינואר 2006
1,654

עריכות

תפריט ניווט