הבדלים בין גרסאות בדף "צמחונות"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 502 בתים ,  לפני 3 שנים
* "טבעונות היא עקרון השחרור המיושם בחיי היומיום שלנו. מי שטוען שהוא בעד 'זכויות בעלי־חיים' אך אינו טבעוני, אי אפשר להתייחס אליו ברצינות. תומכי בעלי־חיים רבים בארצות הברית מבקרים את השקפתי שטבעונות צריכה להיות הנדבך העיקרי של 'גדולתה של אומה' וקדמתה המוסרית נמדדים ביחסה לבעלי־חיים." ~ [[מהטמה גנדי]] (מנהיגה הפוליטי והרוחני של הודו במאבקה נגד השלטון הבריטי)
* "ההבדלים בין מוחו של האדם לזה של בעלי חיים עילאיים, גדולים כפי שהם, הם בהחלט הבדלי רמה, ולא הבדלי מין... העיקרון המנחה את מערכת המוסר באדם, בעזרתם של כחות נפשיים אינטלקטואליים והאפקט של המנהג, מוביל באופן טבעי לכלל הזהב – 'מה ששנוא עליך, אל תעשה לחברך', ובו טמון יסוד המוסריות." ~ [[צ'ארלס דרווין]]
* "למעשה, אם אדם יחיד מתאכזר לבעל חיים אנו מחשיבים זאת לאכזריות, אולם כאשר בני אדם רבים מתאכזרים לבעלי חיים, במיוחד בשם המסחר, הרי שאכזריות זו מתקבלת בסלחנות, ואם סכומי כסף גדולים מעורבים בה, יגוננו עליה עד הסוף המר אף אנשים אשר בתחומים אחרים הנם אינטליגנטיים למדי." ~ רות' האריסון
* "למעשה, אם אדם יחיד מתאכזר לבעל חיים אנו מחשיבים זאת לאכזריות, אולם כאשר בני אדם רבים מתאכזרים לבעלי חיים, במיוחד בשם המסחר, הרי שאכזריות זו מתקבלת בסלחנות, ואם סכומי כסף גדולים מעורבים בה, יגוננו עליה עד הסוף המר אף אנשים אשר בתחומים אחרים הנם אינטליגנטיים למדי." ~ [[רות' האריסון]] (סופרת בריטית)
* "בעלי החיים לא עשו לנו כל רע ואין להם יכולת התנגדות. אכזריות לבעלי חיים היא כאילו האדם לא אהב את אלוהים. יש משהו כל כך מחריד, כל כך שטני, בלענות את אלה שמעולם לא פגעו בנו, אלה שאינם יכולים להגן על עצמם, אלה שהם לחלוטין בחזקתנו." ~ ג'ון הנרי ניומן (קרדינל)

תפריט ניווט