הבדלים בין גרסאות בדף "אריאל שרון"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עריכה
(עריכה)
(עריכה)
 
== כללי ==
* "אני רגיש אבל לא רגשן." ~ בשיחה עם אורי מילשטיין, הרצאה:"הר, הוא אריק שרון-חלק א'"
* "לא משנה אם אתה למעלה או למטה, העיקר להישאר במשחק."
* "כל [[אדם]] צריך להחליט האם הוא חי כדי להנות או כדי לנצח."
* "ללא תמיכת [[ברית המועצות]], גם הצבאית וגם המדינית, מדינות ערב לעולם לא היו יכולות לצאת למלחמה נגדנו." ~ בראיון עם אוריאנה פלאצ'י.
*"מי שיביא לי הרוג ישתה אצלי שמפניה, מי שיביא פצוע ישתה אצלי גזוז." ~ בתדרוך עם קציני המטה בזמן הפרעות סדר ברצועת עזה, 'אבני היסוד של בעיית עזה אחרי מלחמת ששת הימים'
* "הנה הערבים הטובים שלך!" ~ אלוף פיקוד הדרום שרון מצביע על בית־הקברות של עזה, בתגובה לאחד מקציניו שאמר לו "אריק, אבל עכשיו זה לא 48'. יש גם ערבים טובים."
* "אני לא רואה מצב שצריכים לתת בלי לקבל."
* "גדר אל תבנו אתם, גדר שהערבים יבנו." ~ תשובה לשאלה האם יש לבנות גדר בהתנחלויות
* "קמים ואומרים – תשמעו אתם [שרי הממשלה], ההחלטות שלכם מסכנות את מדינת ישראל ומאחר והמצב הגיע למצב של חמור ביותר – אתם מתבקשים להיכנס לחדר הסמוך ולהמתין פה. והרמטכ"ל ייגש לקול ישראל וישדר הודעה." ~ ערב [[w:מלחמת ששת הימים|מלחמת ששת הימים]], מדבר על האפשרות שצה"ל יתפוס את השלטון במדינה.
* "לא משנה אם אתה למעלה או למטה, העיקר להישאר במשחק."
* "מי בעד חיסול הטרור? ירים את ידו!" ~ מרכז הליכוד, 12 בפברואר 1990 ([http://www.youtube.com/watch?v=oiqdrI0LCzY וידאו])
* "אתם השתגעתם לגמרִי? יצאתם מדעתכם?" ~ בנאום ערב הבחירות בשנת 2003 שהופסק על־ידי [[מישאל חשין]] בשל תעמולת בחירות.
* "אני לא רואה מצב שצריכים לתת בלי לקבל."
* "לא חוזרים עד שמבצעים." ~ שרון, כמג"ד [[W:גדוד 890|גדוד הצנחנים 890]] בשנות החמישים, קובע את נורמות הפעולה הנדרשות מהצנחנים כשיוצאים לפעולות. זאת על רקע חזרתן של יחידות אחרות מפעולות בשל מספר נפגעים קטן, או קושי זה או אחר. 
* "היחידה הקטנה בת עשרים לוחמים, בתחילת דרכה, הפכה [[W:גדוד 890|לגדוד הצנחנים]] מעולה תוך זמן קצר לחטיבת צנחנים לוחמת המסוגלת לבצע כל משימה." ~ שרון על יחידה 101 והצנחנים ([http://www.202.org.il/Pages/tagmul/arik_sharon.php])
* "[[ברית המועצות]] זקוקה לערפאת, לאש"ף ואם תאמרי לי כי ערפאת איננו קומוניסט, אשיב לך: מה זה אכפת לרוסים? כל מה שאכפת להם הוא שיימצא בידיהם, כדי להשתמש בו ככלי במשחקם, כלי לכוונת ההתפשטות שלהם. האם סוריה היא מדינה קומוניסטית? לא, ואף על פי כן נתנו הרוסים לסוריה 1,200 טנקים, מאות קני תותחים, מטוסים מודרניים מאוד. האם לוב היא מדינה קומוניסטית? לא, ואף על פי כן נתנה ברית המועצות ללוב 1,900 טנקים, את כל התותחים והמטוסים. והכול מרימים קולם נגד האמריקנים, נגד הנשק האמריקני. אני יכול לומר לך, כי הנשק שהופץ על ידי ברית המועצות בחלק זה של העולם עולה בכמותו בצורה כבירה על הנשק שאנו ומדינות אחרות קונים מן האמריקנים." ~ בראיון עם אוריאנה פלאצ'י
* "עמל רב הושקע בחינוך לדיווח מדויק, באימונים מפרכים ובסיורים רבים מעבר לגבול. הישגי הצנחנים עלו בהרבה דם. דרכן של תורות לחימה היא שהן אינן נכתבות בספרים ואחר כך מתורגלות. תורות לחימה נלמדות בשדה הקרב ומחירן רב. באותן השנים היו אלה בעיקר הצנחנים ששילמו את המחיר. הצנחנים שפעלו במשך שנים לבדם השפיעו וסחפו את צה"ל כולו. הצנחנים הדביקו עד מהרה את הישגי יחידה 101, ושאר יחידות הצבא הגיעו במשך הזמן אל הישגי הצנחנים, והללו לא קפאו על מקומם, והמשיכו להוביל ולהוות את חוד החנית של צה"ל." ~ שרון על יחידה 101 והצנחנים ([http://www.202.org.il/Pages/tagmul/arik_sharon.php])
* "בפעולה זו שבה כמג"ד [[W:גדוד 890|890]] הובלתי את הכוח, נפצעתי בירך. התאריך היה 11 ביולי 1954, הפציעה הייתה דומה לזו שנפצעתי בקרב לטרון במלחמת העצמאות באותו מקום. כאב הפציעה הפיזי הוא אותו כאב, כאב חד אבל אז בקרב לטרון הייתי מ"מ צעיר – פצוע שננטש בשטח לאחר קרב קשה ומפלה צבאית, ואילו בפעולה בכיסופים כך נקרא המוצב חרף הכאב הייתה הרגשת בטחון – פציעה לאחר ניצחון כשאתה בין חברים עם יחידה חדורת בטחון ורוח לחימה ומעל לכל, הוודאות והביטחון שלא תופקר בשטח. הידיעה שהרעות של חברים לנשק תעמוד בכל מבחן היא שנתנה לנו, מהמפקדים הבכירים עד אחרון הטוראים, את הנחישות והביטחון לעמוד בכל משימה, במהלך כל אותה תקופה ובמלחמות שהיו לאחר מכן." ~ שרון על פציעתו בפשיטה על מוצב כיסופים ([http://www.202.org.il/Pages/tagmul/arik_sharon.php])
* "התורה שלנו שאין מבצע אותו לא נוכל לבצע." ~ שרון על יחידה 101 והצנחנים ([http://www.202.org.il/Pages/tagmul/arik_sharon.php])
* "זוהי פקודה בלתי־מוסרית ולפקודות מסוג זה חייבים לסרב. אני לא הייתי ממלא פקודה כזו. מה שמתרחש כאן הערב זוהי זוועה שאין לתארה." ~ שרון קורא לחייל לא להשתתף בפינוי העלייה של גוש אמונים ([http://jpress.org.il/Repository/getFiles.asp?Style=OliveXLib:LowLevelEntityToSaveGifMSIE_TAUHE&Type=text/html&Locale=hebrew-skin-custom&Path=MAR/1974/06/06&ChunkNum=-1&ID=Ar00300&ViewMode=HTML "יום קרב ארוך" ליד שכם], מעריב, 6 ביוני 1974)
* "כל [[אדם]] צריך להחליט האם הוא חי כדי להנות או כדי לנצח."
 
== על [[הסכמי אוסלו]] ==

תפריט ניווט

מרחבי שם

גרסאות שפה

עוד