הבדלים בין גרסאות בדף "משה דיין"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 31 בתים ,  לפני שנתיים
עריכה
(עריכה)
 
==כללי==
*"לא חוזרים בלי לבצע גם אם זה יעלה לנו ב50% אבידות"(תת-אלוף צורי שגיא בהרצאה:"הר,הוא אריק שרון-חלק א'
")
* "[[חופש]] הוא חמצן לנשמה."
* "[[שלום]] עושים עם אויבים."
* "אנשיהם עייפים, האספקה אינה מגיעה בעיתה, בלילה קר, ביום חם, הרובים אינם יורים בגלל האבק והמכוניות אינן נוסעות בגלל החול. ידעתי שכל זה נכון, אך אין לי פתרון לבעיות אלו. את הנגב לא אשנה, ואת הציר צריך לפרוץ." (שם)
* "עדיפה [[W:שארם א-שייח'|שארם א-שייח']] בלי שלום על [[שלום]] ללא שארם א-שייח'."
* "לא חוזרים בלי לבצע גם אם זה יעלה לנו ב50% אבידות."( ~ על פי עדותו של תת-אלוף צורי שגיא בהרצאה:"הר,הוא אריק שרון-חלק א'
* "אין בידנו להבטיח כל צינור מים מפיצוץ וכל עץ מעקירה. אין בידנו למנוע רצח עובדים בפרדס ומשפחות בשנתן, אך יש בכוחנו לקבוע מחיר גבוה לדמנו, מחיר יקר מכדי שכדאי יהיה לישוב הערבי, לצבא הערבי ולממשלות הערביות לשלמו." ~ בהרצאתו "פעולות התגמול כאמצעי להבטחת השלום", יולי, 1955.
* "אני חושב שחשיבות ה[[W:חטיבת הצנחנים|צנחנים]] היא הרבה מעבר לפעולות שמבצעים. החשיבות היא בקביעה של רמת הלחימה. הצנחנים תרמו תרומה בלתי רגילה בנושא של פיתוח מחשבת הלחימה המקורית של צה'ל.מי שעובר את האולפנא של הצנחנים, אנו תובעים ממנו ומצפים ממנו שיתרום לפיתוח המחשבה של צה'ל, אותה מחשבה בלתי שגרתית, הנותנת את האופי המיוחד של צה"ל." ~ מתוך נהרצאה שנשא כרמטכ"ל בשנת 1955.
* "חזרנו אל הקדושים שבמקומותינו בכדי לא להפרד מהם יותר לעולם." (~ אחרי מלחמת ששת הימים)
* "עשר השנים הבאות תראינה את הגבולות נשארים מוקפאים בקווים הקיימים - אבל לא תפרוץ במהלכן מלחמה גדולה." (~ בריאיון לשבועון "טיים", 30 ביולי 1973, (שלושה חודשים לפני מלחמת יום כיפור)
* "אנחנו במצב של חורבן בית שלישי" (בראשית מלחמת יום כיפור לאחר הפעולה של ה־8 באוקטובר)
* "מה אכפת לי מה יאמרו עלי אחרי שאמות? הרי אני מת כדי ששוב לא יהיה לי אכפת מה אומרים עלי!" (ראיון אחרי מלחמת ששת הימים, בתשובה לשאלה מה הוא רוצה שיאמרו עליו אחרי מותו)

תפריט ניווט