מותו של זיגמונד פרויד: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרחבה
(דף חדש)
 
(הרחבה)
[[קובץ:Mot Freud.jpg|ממוזער|156 פיקסלים|עטיפת הספר]]
 
'''מותו של זיגמונד פרויד''' (באנגלית: '''The Death Of Sigmund Freud''') הוא ספר מאת מרק אדמונדסון (Mark Edmundson) על חייו של [[זיגמונד פרויד]] ובייחוד שנותיו האחרונות. הספר תורגם לעברית ויצא לאור ב־2009.
{{מפריד}}
* "פרויד מפיק מעצמו את המיטב במצב ששני הדחפים החזקים המניעים אותו, הדחף למרידה והדחף לחשיבה הגיונית ולמהוגנות, מפעילים זה את זה אהדדי. כי אז התוצאה היא מחשבה מסודרת וממושמעת, מנוסחת היטב ומנומקת היטב, מחשבה המביאה בחשבון סייגים והשגות למכביר ובד בבד מעוררת השתאות במקוריותה."
* "הוא נשא עיניו לפרסים ולכיבודים - גם אם טען לעתים שאין הוא רודף אחר הכבוד - ובסתר לבו הוקיר כל אות הערכה שנפל בחלקו. למרות הצהרותיו החוזרות ונשנות שהוא שונא להצטלם, לעתים נדמה שבזמנים מסוימים בחייו לא עשה דבר אלא רק הצטלם כל הימים. מתמונותיו נדמה שפרויד תמיד מנסה להיראות החכם, היציב, הסמכותי והמרשים."
* "מיפוי הדינמיקה של ה[[לא-מודע]] העמיד אותו בפתחם של דברים גדולים, שכן נתן בידו הבנה שיש בה אמירה חדשה וכבדת משקל בכל השאלות שהמשיכו והעסיקו את המערב מאז ימי [[אפלטון]]. בתום העשור הראשון של המאה העשרים השתוקק פרויד ל[[חיים]], ולעוד חיים, בעוצמת רגש שלא גברים רבים בני חמישים ושלוש היו מסוגלים לה."
 
[[קטגוריה:ביוגרפיות]]

תפריט ניווט