יוסי בנאי: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 48 בתים ,  לפני 3 שנים
עריכה
(עריכה, הרחבה)
(עריכה)
== אמרותיו==
* "עם כל הכבוד לפרס הזה, הפרס האמיתי לו זכיתי בחיי היה מהקהל." - לאחר קבלת פרס ישראל
* "שחקן לא צריך לחנך את הקהל לצפייה בסוג מסוים של הצגות. שחקן צריך לבדר את האיש היושב באולם. לספר לו סיפור. לתת לו חלום. אדם קונה כרטיס, נכנס, עושים לו חושך, פותחים מסך והוא צריך להרגיש שעל הבמה יש גשר ובית, גשם וחום, איש עצוב ואישהו[[אישה]] [[אושר|מאושרת]] ושחקנים שלא חשוב מה שמם האמיתי, אלא מה שמם בעלילה."
* "אתמול ראיתי מבקר תאטרון זקן ועצוב. בכל האולמות שיחקו קומדיות." - מתוך אלבום התיאטרון.
* "יש כאלה, אני מכיר, שנוסעים ל[[ירושלים]]. יש אחרים שעולים אליה...אבל אני - שיסלח לי אלוהים- אני, מאז שאני זוכר את עצמי, אני בא אליה."
* "... ואני לא אומר את זה מהשפה אל החוץ. תאמין לי שזה עולה לי בדמים, כי הרי באותו הזמן אני יכול לדבר על עצמי." - יוסי בנאי על מיכה שטרית בעבודה על "תרנגול כפרות"
*
* "... אתה לא צריך לרדת אל הקהל, שיר כזה ישמעו גם מסוף הבמה" - יוסי בנאי לשלמהל[[שלמה ארצי]] לאחר שזה הופיע עם השיר "גבר הולך לאיבוד" בסוף שנות השבעים.
* "[[גבר]] שלא מפחד מאישתו הוא לא גבר." - יוסי בנאי בתוכנית רדיו משנות ה-80
 
==על עצמו==
* "הבמה נותנת לי אנרגיות שאני לא מקבל משום מקום אחר. הבמה היא כמו בחורה צעירה שאתה צריך להוכיח שאתה מסוגל."
* "... ואני לא אומר את זה מהשפה אל החוץ. תאמין לי שזה עולה לי בדמים, כי הרי באותו הזמן אני יכול לדבר על עצמי." - יוסי בנאי על מיכה שטרית בעבודה על "תרנגול כפרות"
* "... אתה לא צריך לרדת אל הקהל, שיר כזה ישמעו גם מסוף הבמה" - יוסי בנאי לשלמה ארצי לאחר שזה הופיע עם השיר "גבר הולך לאיבוד" בסוף שנות השבעים.
* "גבר שלא מפחד מאישתו הוא לא גבר." - יוסי בנאי בתוכנית רדיו משנות ה-80
* "אני נושא בתוכי מתים, ולא יכול להגיד שהמוות לא מציק לי. אבל הוא גם נותן כח לחיים, אתה רוצה להספיק יותר והופך את חייך למעניינים ואכפתיים."
* "היו לי חיים מלאי סיפוק. אני שמח שאני מת כשהמשפחה שלי מאוחדת. הספקתי הרבה בחיים, ועכשיו אני רוצה למות. אם גרמתי הנאה ושמחה להרבה אנשים, אני יכול למות בשקט". - על ערש דווי
* "אני חושב שמוות עושה חלומות בחיים, הוא פותח לך את הראש לפני שעוצם לך את העיניים."
* "אני נושא בתוכי מתים, ולא יכול להגיד שהמוותשה[[מוות]] לא מציק לי. אבל הוא גם נותן כחכוח לחיים, אתה רוצה להספיק יותר והופך את חייך למעניינים ואכפתיים."
* "היו לי חיים מלאי סיפוק. אני שמח שאני מת כשהמשפחה שלי מאוחדת. הספקתי הרבה בחיים, ועכשיו אני רוצה למות. אם גרמתי הנאה ושמחהו[[שמחה]] להרבה אנשים, אני יכול למות בשקט". "- על ערש דווי
 
== נאמר עליו ==

תפריט ניווט