הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיציטוט:ארגז חול"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תקציר עריכה
'''[[w: דיימוןחתולה ראניוןעל גג פח לוהט|דיימוןחתולה על גג פח ראניוןלוהט]]''' (4הוא באוקטוברמחזה 1880מאת -[[w:טנסי 10ויליאמס|טנסי בדצמברויליאמס]], 1946)שהועלה היהעל עיתונאיהבמה וסופרבשנת אמריקאי[[w:1955|1955]]. הציטוטים המובאים כאן לקוחים מתרגומומתרגומה של מולי מלצר משנתתרצה 2016אתר.
 
== בריק ==
 
== ביג דדי ==
* "סיפרו לי שהרבצת כמה דילוגים אתמול בלילה על מסלול המירוצים של הגימנסיה." ~ לבריק
* "כן, אתה ממציא כל מיני תירוצים כמו זמן, ובחילה, שנגרמה בגלל ׳כזב׳ ו-קשקושים בתחת! כשמתחילים להשתמש בשפה כזאת נמלצת בקשר למשהו, זה תשעים אחוז בלבול ביצים, ואני לא קונה את זה."
* "החיים חשובים. אין שום דבר אחר שאפשר להישען עליו, גבר ששותה, זורק את החיים שלו לעזאזל. אל תעשה את זה. החזק בחיים שלך חזק."
==מגי==
* "אני לא חיה איתך. אנחנו פשוט גרים בכלוב אחד."
* "כשחיים עם מישהו שאוהבים – זאת בדידות יותר גדולה מאשר לחיות לגמרי '''לבד'''! אם הזה שאוהבים אותו לא אוהב בחזרה..."
* "אני מגי, החתולה!"
* "למה אני כזאת חתולה? - פ׳ני שאני אכולת קנאה ומכורסמת מרוב געגוע!"
* "אבל בריק? סקיפר מת! אני חיה! מגי החתולה - חיה! אני חיה!"
* "אתה לא חושב שאני יודעת את זה? [...] שאני – שעברתי את '''השינוי'''! – המחריד הזה, שנעשיתי–שנעשיתי – '''קשה,'''. '''מטורפת'''! '''אכזריות'''!! זה מה שאתה שמת לב שקרה לי בזמן האחרון. איך ;;;;יכולת לשים לב לזה? זה בסדר. אני כבר לא רגישה כזאת כמו שהייתי, לא יכולה להרשות לעצמי להיות רגישה יותר. די."
* "אני מצטערת, אני לא מנסה לטהר את ההתנהגות שלי, לעזאזל, לא! בריק, אני לא טובה. אני לא יודעת למה אנשים מוכרחים להעמיד פנים שהם טובים. אף אחד לא טוב. העשירים והאמידים יכולים להרשות לעצמם לכבד את המוסר המקובל והשמרני, אבל אני אף פעם לא יכולתי להרשות לעצמי את זה, כן, אבל – אני ישרה! תכבד אותי לפחות על זה, בסדר!?"
* "אתה יכול להיות צעיר ובלי כסף, אבל אתה לא יכול להיות זקן בלי זה. אתה מוכרח להיות זקן עם כסף, מפני שלהיות זקן בלי זה, זה פשוט יותר מדי נורא, אתה מוכרח להיות או זה או זה, או צעיר או עם כסף אתה לא יכול להיות זקן בלי זה..."
* "אז הלילה אנחנו הולכים להפוך את השקר לאמת, ולאחר מעשה, אני אחזיר את הבקבוקים לארון הזה ושנינו נשתכר ביחד. כאן, הלילה, במקום הזה שהמוות בא להשתכן בו..."
==אחרים==
* "משבר משפחתי תמיד מוציא מכל אחד ואחד את הטוב ביותר ואת הרע ביותר שיש בו." ~ גופר
* "אני מדברת עכשיו בשפתו של הזקן. אני '''אשתו, לא אלמנתו''', אני עדיין '''אשתו'''! ואני מדברת אליכם בשפה שלו!..." ~ ביג מאמא
* "כשהנישואין עולים על שרטון, ומתחילים לטבוע באלכוהול, סימן שהשרטון מונח '''שם''', בדיוק '''שם'''!" ~ ביג מאמא, מצביעה על המיטה
 
==דיאלוגים==
:'''מגי''': "על הבעיה הזאת אני אהיה מוכרחה להתגבר איכשהו."
{{מפריד}}
:'''בריק''': "מרוץ מכשולים, אבא, רצתי וקפצתי לי על מכשולים, אבל המכשולים ;;;;;הגבוהים האלה נעשו גבוהים מדי בשבילי, עכשיו."
:'''ביג דדי''': "פ'ני שהיית שיכור?"
:'''בריק''': "אילו הייתי פיכח, לא הייתי מנסה לעבור אפילו את הנמוכים שבהם..."

תפריט ניווט