הבדלים בין גרסאות בדף "להיות שמרן"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 5 בתים ,  לפני חודשיים
אין תקציר עריכה
מ (הגהה)
 
* "שמרנות מתחילה מתחושה המוכרת בוודאי לכל האנשים הבוגרים: התחושה שדברים טובים נהרסים בקלות, אך אינם נוצרים בקלות. זה נכון במיוחד לדברים הטובים שאנו מקבלים כנכסים קולקטיביים: [[שלום]], [[חופש]], [[חוק]], [[נימוס]], מסירות ציבורית, הביטחון שמקנים רכוש וחיי משפחה."
* "ה'תיאוריות' החדשות שנשפכו מעטיהם של אינטלקטואלים [[פריז]]אים בקרב שניהלו נגד ה'סטרוקטורות' של החברה הבורגנית – לא היו כלל תיאוריות, אלא צרורות של פרדוקסים שנועדו לחזק את אמונתם של הסטודנטים המהפכנים בכך שחוק, סדר, מדע ו[[אמת]] אינם אלא מסכות של השליטה הבורגנית."
* "זו אחת הסיבות שהשמרנים סובלים מעמדת נחיתות בדעת הקהל.: העמדה שלהם נכונה - אבל משעממת, ואילו זו של מתנגדיהם, מלהיבה - אך שגויה."
* "אפשר לסלוח לאלה שפגעו בך רק אם הם מכירים ב[[אשמה]] שלהם. הכרה זו אינה מושגת באמצעות האמירה 'כן, זה נכון, זה מה שעשיתי'. היא דורשת [[חרטה]] וכפרה. באמצעות פעולות אלו של ביזוי עצמי פונה עושה העוול אל הקורבן ומבסס מחדש את השוויון המוסרי ההופך את המחילה לאפשרית."
* "גבולות מתהווים באמצעות עלייתן של זהויות לאומיות, אשר דורשות שהצייתנות הדתית תהיה שנייה, ולא קודמת, לרגש הבית, הטריטוריה וההיאחזות."
משתמש אלמוני

תפריט ניווט