רוברט היינליין: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הוסרו 4 בתים ,  לפני 17 שנים
(←‏הפסקה שניה: תקלדות)
* תמיד תגיד לה שהיא יפה, בייחוד אם היא אינה כזאת.
 
* אם אתה חלק מחברה שמצביעה, עשה זאת. ייתכן שלא יהיו מועמדים ולקולא חוקים שתרצה להצביע עבורם.. אבל לבטח יהיו כאלה שתרצה להצביע נגדם. במקרה של ספק, הצבע נגד. על פי הכלל הזה תטעה רק לעתים רחוקות.
 
:אם זה מקרה מדי לטעמך, התייעץ בשוטה בעל כוונות טובות (תמיד יש כזה בסביבה) ושאל בעצתו. ואז הצבע בדרך ההפוכה. זה מאפשר לך להיות אזרח טוב (אם זהו רצונך) מבלי לבזבז את כמויות הזמן העצומות שדורש ביצוע אינטליגנטי באמת של חוק ההצבעה.
* כשהשועל מכרסם - '''חייך!'''
 
* "מבקר" הוא אדם שאינו יוצר דבר ועל כן הוא מרגיש עצמו מוכשראמוכשר לשפט את עבודתם של אנשים יוצרים. יש בזה היגיון, הוא בלתי משוחד - הוא שונא את כל האנשים היצירתיים באותה מידה.
 
* הכסף הוא נאמן. אם אדם מדבר על כבודו, אלץ אותו לשלם במזומן.
* ההזדווגות היא רוחנית במהותה - או שהיא תרגיל ידידותי בלבד. בהרהור שני, מחק את ה"בלבד". ההזדווגות אינה "בלבד" - אפילו כאשר היא רק בילוי זמן נעים עבור שני זרים. אולם ההזדווגות במיטבה היא הרבה יותר מזיווג גופני עד שהיא שונה בסוגה כמו בדרגתה.
 
:החלק המעציב ביותר בהומוסקסואליות הוא לא בזה שזהו "רע" או "חטא" או אפילו שאין הדבר מוביל לרבייה - אלא בזה קשקהקשה יותר להגיע דרכה לאיחוד רוחני. לא בלתי אפשרי - אלא שהקלפים ערוכים נגד זה.
 
:אבל - למרבית הצער - רוב האנשים אינם מגיעים לעולם לאיחוד רוחני גם בעזרת בן זוג מהמין השני; הם נידונים לנוד ולנוע לבדם על-ניפני החיים.
 
* המגע הוא החוש הבסיסי ביותר. התינוק חווה אוו, בכל גופו, בטרם היוולדו וזמן רב בטרם למד להשתמש בראייתו, בשמיעתו או בחוש הטעם, ואף בן אדם אינו חדל להזדקק לו. אתם יכולים לחסוך מילדיכם דמי כיס - אולם העניקו להם חיבוקים בשפע.
* החוקים הטבעיים אינם יודעים רחמים.
 
* על כוכב הלכת טראנקוויל KM849 חי לו בעל חיים קטן בשם "קנאפן". הוא ניזן מעשבים ואין לו אויבים טבעיים וקל להצקרבלהתקרב אליו ואפילו ללטפו - מעין כלבלב בעל קשקשים ושש רגליים. נעים מאוד ללטפו; הוא מתפתל מתענוג ומשדר קולות עונג שבני האדם מסוגלים לקלטם. שווה לטייל שם.
 
:יבוא יום ואיזה בחור חכם ימצא דרך להקליט את השידור, ואזד איזה בחור חכם יראה את הצד המסחרי שבדבר - ולא יעבור זמן והכולוהכל יוסדר ויהיה חייב במס.
 
:בינתיים שיניתי את השם ואת המספר הסידורי של הכוכב; הוא נמצא במרחק כמה אלפי שנות אור בכיוון אחר. אנוכי מצדי -
משתמש אלמוני

תפריט ניווט