דני חלוץ: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 22 בתים ,  לפני 15 שנים
מ
שוחזר מעריכה של 80.178.225.67 (שיחה) לעריכה האחרונה של 89.139.30.149
אין תקציר עריכה
מ (שוחזר מעריכה של 80.178.225.67 (שיחה) לעריכה האחרונה של 89.139.30.149)
* "חבר'ה, תישנו טוב בלילה" ~ לטייסים ולנווטים. "גם אני, אגב, ישן טוב בלילה. לא אתם בוחרים את היעדים ולא אתם בחרתם את המטרה במקרה שלפנינו. אינכם אחראים לתוכן המטרה. הביצוע שלכם היה מושלם. מעולה. ואני חוזר ואומר - שום בעיה לא מוטלת לפתחכם בעניין הזה. עשיתם בדיוק את מה שהונחיתם לעשות. לא חרגתם מילימטר ימינה או שמאלה. וכל אלה שיש להם בעיה עם זה, שיתייצבו מולי." ~ גיבוי הטייסים בעקבות הביקורת עליהם אחרי ה[[w:סיכול ממוקד|סיכול הממוקד]] של בכיר ה[[w:חמאס|חמאס]] [[w:סאלח שחאדה|סאלח שחאדה]]. בחיסול המדובר הטייסים הטילו פצצה במשקל טון על שכונה המיושבת בצפיפות, וכתוצאה מכך נהרגו גם 14 אזרחים בהם 8 ילדים.
*"אם את בכל זאת מאוד רוצה לדעת מה אני מרגיש כשאני משחרר פצצה, אז אני אומר לך: אני מרגיש מכה קלה בכנף, כתוצאה משיחרור הפצצה. כעבור שניה זה עובר, וזה הכל. זה מה שאני מרגיש." בתגובה לשאלת מראיינת על מידת הרגשנות שטייס צריך להפעיל.
*בראיון לאילנה דיין מספר חלוץ שיומיים לפני פרוץ מלחמת לבנון השניההשנייה ניסה להזמין מקום למשפחתו בצימרים בגבול הצפון. "צילצלתי למש' אוזן ביישוב גורן, אמרתי שלום, מדבר דני, וביקשתי מקום לכל המשפחה. היא אמרה מצטערת אדוני, הכל מלא עד סוף אוגוסט. עניתי לה: אשריך וטוב לך, שכך יהיה כל החיים. אני מבטיח לגב' אוזן כשהכל יסתיים, אני בא לצימרים שלה".
*"אם האלטרנטיבההאלטרנטיווה היתה להסתער קרקעית בלבנון כבר בהתחלה היינו מוצאים עצמנו מגורשים בבושת פנים מלבנון ולא זוכים ללגיטימציה ממדינות העולם. גם מהלך קרקעי צריך לבנות".בראיון לערוץ 10, 12/08/2006
*“I don’t care. I really don’t care” חלוץ בראיון לאילנה דיין, בתוכנית "עובדה" בתשובה לשאלה מה יקרה לכשתקום ועדת חקירה שתחקור את מלחמת לבנון השניה.השנייה
* "מחשבות על התפטרות עברו בראשי" ~ על מלחמת לבנון השניההשנייה.
* "עשיתי שגיאות, אבל הביקורת לא מוצדקת" ~ על מלחמת לבנון השניההשנייה.
* "לא אפשוט את המדים עד שיפשיטו אותם ממני" ~ תגובה על הביקורת עליו אחרי מלחמת לבנון השניההשנייה.
* "אני אדם מוסרי" ~ תגובה על עתירה לבג"צ נגד מינויו לסגן הרמטכ"ל.
* "אני לא נוטש, אני לא אתן לאף אחד את התענוג הזה. עברנו מלחמות קשות, ואני אעבור גם את זה. היום עשיתי שיחה עם פורום מטכ"ל, סיפרתי להם את כל הסיפור, ואמרתי:'חברים, שלא תתבלבלו, אני פה, ואני פה עד הסוף" ~ ראיון לידיעות אחרונות - אוגוסט 2006.
* "מצחיקים אותי הדיבורים על התנשאות, הרי אני בכלל עמך, תראי מאיפה באתי, לא נולדתי עם כפית זהב" ~ ראיון לידיעות אחרונות - אוגוסט 2006.
* "אני משאיר את הרגשנות שלי לאשתי, לילדיי, לנכד שלי, בעיקר לנכד שלי" ~ ראיון לידיעות אחרונות - אוגוסט 2006.
* "אצלנו או שמקבלים מדליה או שמתיזים ראש, או צל"'ש או טר"'ש" ~ ראיון לידיעות אחרונות - אוגוסט 2006.
*"בעזה אין דין ואין דיין. אין שם 'מלך' שיקח את החוק לידיו ויעשה סדר - 'כל דאלים גבר'. יש מלחמות פנימיות שמוצאות פתח מילוט נגדנו. בסוף הם לא ילחמויילחמו מלחמת אחים אלא ימצאו קונצנזוס, וזה אנחנו".
*"לא צריך להיות כבשה כדי להוביל את העדר" ~ על הביקורת שחלוץ הוא טייס ואינו מכיר את כוחותהחילות היבשה"הירוקים".
* כדי להוביל ולהנהיג, שומה עלינו למצות את אחריותנו. (ממכתב ההתפטרות)
* "יש לי עוד שלוש וחצי שנים להיות רמטכ"ל - אתה יודע עוד כמה דברים יקרו פה" (בראיון אחרי ההתנתקות)
424

עריכות

תפריט ניווט