ויקיציטוט:מזנון: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
:'''חשיבות מאגר הציטוטים''': רשימה של ציטוטים היא בעת ובעונה אחת שגרתית ומפתיעה. לא משנה אם אנחנו מסכימים עם התפיסה הפילוסופית של מי שיצר אותם, ולא משנה מאיזו מדינה הם הגיעו, גזעם או דתם; לא משנה אם הציטוטים רציניים או שובבים, מעוררי מחשבה או מצחיקים; לא משנה אם המחברים הם מפורסמים או אלמונים, שנויים במחלוקת או מהוללים: מבט בציטוטים האלה באור הנכון יגלה אבני חן נוצצות של חוכמה מכול הדורות שצומצמה למספר קטן של מילים שנבחרו בקפידה. הציטוטים יכולים לעורר בנו השראה, לנסות להבין את החיים של האנשים שחיברו אותם, לבחון את מהלך חיינו, לצחוק, או רק להתפעל מהבקיאות בשפה של מי שיצר אותם. בכל דרך שבה נבחר להשתמש בהם, הם יישארו קיימים כסיכום בלתי משתנה של התובנות המשותפות של החברה, ידע קהילתי שמועבר מדור אחד למשנהו. ~ [[ויקיציטוט:אודות#חשיבות מאגר הציטוטים|ויקיציטוט:אודות]]. לטעמי זהו דף של ציטוטים אנונימיים שובבים (כהגדרה) אשר בוחנים את מהלך חיינו, ומראים אותם באור מבדח. אני לא רואה סיבה למחיקה. [[User:עידן ד|עידן ד]] 17:55, 24 בנובמבר 2007 (IST)
:: אני שמח שהבאת את הציטוט הזה. הוא מבהיר יותר טוב למה אין מקום לדף הזה בוויקיציטוט. [[ויקיציטוט:מה ויקיציטוט הוא לא|ויקיציטוט הוא לא]] אוסף בדיחות, ואילו אוסף הבדיחות בדף הנדון הוא בוודאי אינו "אבני חן נוצצות של חוכמה מכול הדורות שצומצמה למספר קטן של מילים שנבחרו בקפידה". מילא אם היו מצחיקות, אבל הדף מכיל גיבוב של בדיחות הבל, כגון "איןציקלופדיזים:יש לך שתי פרות, אחת היא שרת הבריאות והשנייה היא החרמון" ו"מטאליזם: יש לך שתי פרות. עכשיו תצרח את זה." אם הדף הזה ישאר עמנו, אנו נותנים לגיטימציה ליצירת הדפים [[טוק טוק. מי שם?]] (אלי. איזה אלי? קופטר.), [[בדיחות קרש]] (איש אחד טבע, אז הוא סיפר בדיחת קרש וצף עליה.), [[למה התרנגולת חצתה את הכביש?]] (כי בא לה.), [[בדיחות שלא נס ליחן]] (אין לי דוגמה) ועוד. [[משתמש:דולב|דולב]] • [[שיחת משתמש:דולב|שיחה]] 19:01, 24 בנובמבר 2007 (IST)
:::היי. הצטרפתי באמצע הדיון כאן (מי ששם לב לא הייתי כאן איזה שנתיים... ככה זה תלמה ילין)... לגבי הדיון, ויקיציטוט הוא לא אוסף של בדיחות ארוכות אבל הוא כן יכול להיות אוסף של ציטוטים מצחיקים, את זה בהחלט אפשר למצוא פה אם תחפש, דוגמת [[ריצ'רד פריור]], [[וודי אלן]] וכ'ו... [[User:Ofeky|Ofeky]] 22:47, 25 בנובמבר 2007 (IST)
4,956

עריכות

תפריט ניווט