רוברט היינליין: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2,857 בתים ,  לפני 13 שנים
←‏מתוך ספריו: אזרח הגלקסיה, פרי התרגום של טל וייס, אודיסיאה הוצאה לאור
(מחליף "ראו גם" בהפנייה לדף מורחב)
(←‏מתוך ספריו: אזרח הגלקסיה, פרי התרגום של טל וייס, אודיסיאה הוצאה לאור)
 
== מתוך ספריו ==
 
=== אזרח הגלקסיה (1957) ===
* "האצילות מחייבת"
* "ברגע שאדם רוכש לו מוניטין של [[שקר]]ן, הוא באותה מידה יכול להפוך לאילם, משום שאנשים לא מקשיבים ל[[רוח]]" ~ בזילים הנכה (עמ' 29)
* ה[[מנהג]]ים אומרים ל[[אדם]] מי הוא, לאן הוא שייך ומה עליו לעשות. מנהגים לא הגיוניים עדיפים על לא כלום. בני האדם לא יכולים לחיות יחדיו בלעדיהם. מנקודת מבט אנתרופולוגית, ה'[[צדק]]' הוא החיפוש אחר מנהגים ברי־ביצוע" ~ ד"ר מרגרט מדר (עמ' 111)
* "אדם תמיד חייב להיות [[חופש]]י ברוחו" ~ בזילים הנכה (עמ' 129)
* "ה[[חופש]] הוא הרגל שקשה להיפטר ממנו" ~ ד"ר מרגרט מדר (עמ'152)
* "אין צורך להרגיש את זה, לראות את זה או להבין את זה. פשוט צריך למצוא סימנים הגיוניים בשביל זה. אבל זה אמיתי, אם למילה 'אמיתי' יש בכלל משמעות. אף אחד לא ראה אלקטרון. גם לא [[מחשבה]]. אי אפשר לראות מחשבה, איך יכולה למדוד, לשקול או לטעום אותה - אבל מחשבות הן הדבר האמיתי ביותר בגלקסיה" ~ בזילים הנכה מצוטט על ידי ת'ורבי (עמ' 167)
* "לכל [[חתול]] [[עכבר]] משלו" ~ קפטן קראוזה (עמ' 170)
* "קח כלבלב, נצל אותו, בעט בו, התעלל בו - הוא יהפוך לטורף פראי.{{ש}}קח אח אחיו הגור, לטף אותו, דבר אליו, הנח לו לישון איתך, אבל אלף אותו - הוא יהיה חיית מחמד מאושרת ונוחה.{{ש}}קח עוד גור, לטף אותו בימים זוגיים ובעט בו בימים אי־זוגיים. הוא יהיה כל כך מבולבל ולא יתאים לאף אחד מן התפקידים.{{ש}}הוא לא יוכל לשרוד כחיית פרא והוא לא יבין מה מצפים מחיית מחמד. עד מהרה הוא לא יאכלף לא ישן, ולא ישלוט בתפקודו. פשוט יתכווץ בפחד וירעד." ~ ד"ר קרישנהמורטי (עמ' 206)
*"חשוב על כך שוב! אם אתה לא מבין את זה, ואת החוקים שתחתיהם זה יבוצעף אל תחתום! - לא משנה כמה רווחים נדמה לך שזה יביא. [[עצלנות]] ו[[להיטות]] יתר יכולות להרוס סוחר". ~ סבתא קראוזה (עמ' 246)
* "אין אדם שיכול להחזיק בדברים שלו בעצמו בלבד, וככל שהם גדולים יותר, כך הם פחות שלו." ~ ראש צוות השופטים (עמ' 302)
=== גר בארץ נכריה (1961) ===
* "[[אהבה]] היא מצב שבו אושרו[[אושר]]ו של הזולת הוא תנאי הכרחי לאושרך."
* "האדםה[[אדם]] הוא החיה היחידה המהתלת בעצמה."
 
=== די זמן לאהבה (1973) ===

תפריט ניווט