ויקיציטוט:דף הפניה: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
 
== מתי צריך למחוק הפניה? ==
אפשריש לשקול למחוק הפניה אם אחד או יותר מהתנאים הבאים מתקיים:
 
# '''הפניה מבלבלת''' - ההפניה עלולה לגרום בלבול.
אפשר לשקול למחוק הפניה אם אחד או יותר מהתנאים הבאים מתקיים:
# '''הפניה מעליבה''' - הפניה מהדף "פלוני אלמוני הטמבל" לדף "פלוני אלמוני".
# ההפניה עלולה לגרום בלבול.
# ההפניה מעליבהלא הגיונית, למשל הפניה מ"פלוני<nowiki>[[פילים אלמוניורודים הטמבל"מציירים ל"פלוניחרציות]]</nowiki> אלמוני"<nowiki>[[לאהבה]]</nowiki>.
# '''הפניה שגויה''' - הערך המפנה כתוב בשגיאת כתיב מובהקת. לדוגמא, הפניית <nowiki>[[סמול]]</nowiki> לשמאל אולי מועילה לגולשים מסוימים, אך יש בה מעין לגיטימציה לשגיאת כתיב מובהקת, ובוודאי שלא הגענו לכאן כדי לטפח את הבורות.
# ההפניה לא הגיונית, למשל מ<nowiki>[[פילים ורודים מציירים חרציות]]</nowiki> לאהבה.
# '''הפניה מיותרת''' - הפניות בדפים שאינם במרחב הראשי ואין דפים המקשרים אליהם. לדוגמה תבנית ששמה שונה וכל הדפים המקושרים אליה תוקנו בהתאם לשם החדש. את השם הקודם (שהפך עתה להפניה) ניתן למחוק.
# הערך המפנה כתוב בשגיאת כתיב מובהקת. לדוגמא, הפניית <nowiki>[[סמול]]</nowiki> לשמאל אולי מועילה לגולשים מסוימים, אך יש בה מעין לגיטימציה לשגיאת כתיב מובהקת, ובוודאי שלא הגענו לכאן כדי לטפח את הבורות.
 
אבל אל תמחקו הפניות אם:
# יש להם היסטוריית דף שעשויה להיות שימושית. אם ההפניה נוצרה על ידי שינוי שם של דף באותו שם, וההיסטוריה כוללת רק את שינוי השם, ומאחת מהסיבות דלעיל אתם רוצים למחוק את הדף, העתיקו את ההיסטוריה לדף השיחה של המאמר שאליו ההפניה. פעולת שינוי השם היא היסטוריה שימושית, במיוחד אם היה דיון בשם הדף.
# הן יסייעו ל[[Meatball:AccidentalLinking|קישור במקרה]].
# הן יקטינו את הסיכוי ליצירת [[ויקיציטוט:ערכים כפולים|ערכים כפולים]].
# הן מסייעות לחיפוש לפי ביטויים מסוימים.
# מישהו חושב שהן שימושיות. עצה: אם מישהו אומר שהפניה שימושית עבורו, היא כנראה שימושית. יכול להיות שאתם לא תחשבו שהיא שימושית &mdash; זה לא כיוון שאותו איש משקר, אלא מכיוון שאתם מעיינים בויקיציטוט בדרכים שונות.
# קיימים קישורים להפניה. אם בכל זאת רוצים למחוק את ההפניה יש לתקן את כל הקישורים לפני כן.
 
==טיפול בדף ההפניה עצמו==
3,971

עריכות

תפריט ניווט