הבדלים בין גרסאות בדף "משה דיין"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 1,277 בתים ,  לפני 10 שנים
אין תקציר עריכה
* "חייל שלא ישב בכלא הוא לא חייל"
* "כל מתנגדינו יפוצו כמוץ, שדותיהם יעלו דרדר וקוץ, ומרכבותיהם ישקעו עד צוואר בבוץ" ~ שיר שכתב לקראת הבחירות לכנסת העשירית, 1981 כיושב ראש מפלגת [[w:תנועה להתחדשות ממלכתית|תל"ם]]
* "לפתע התקשר מפקד היחידה, שנשאר עם יחידתו בדיר-טאריף. הוא הודיע, כי הלגיון התקיפם, וכבש את המשלט, וכי יש לו נעדרים במספר ניכר. ביקש שנשלח לו עזרה. עניתי, כי איננו יכולים לשלוח לו עזרה עכשיו. כשנגמור כאן, נבוא לעזרתו. עליו להתקשר עם המטה ולבקש עזרה. השיב שאין לו קשר עם המטה, ושאל מה לעשות. איזה עצות והוראות יכולתי לתת לו בשעת נסיעה, תוך כדי פעולה ברחובות לוד? בקול מהסס אמר לי: -אולי לארגן את שארית יחידתי, ולנסות לכבוש את המשלט מחדש? הבנתי לליבו וידעתי- לא הוראה הוא מבקש, אלא עצה ועידוד. צעקתי למקרופון:-'קומאנדו או לא קומאנדו, האם אנחנו קומאנדו או לא קומאנדו?' הוא לא תפס: 'מה?' שאל.
* "קומנדו או לא קומנדו." ~ מילות העידוד שאמר דיין, מפקד גדוד הקומנדו 89, בקשר למ"פ דב הבלונדיני לאחר שפלוגתו של זה נהדפה בכפר דיר- טאריף.
-'אנחנו גדוד קומאנדו או לא?'
 
-הפעם הבין וענה: - קומאנדו נצא להתקפה!
-קח מצד הגבעה המזרחית,
-בסדר,
*ואכן, "קומנדוהוא תקף וכבש אושוב לאאת קומנדוהמשלט." ~ מילות העידוד שאמר דיין, מפקד גדוד הקומנדו 89, בקשר למ"פ דב הבלונדיני לאחר שפלוגתו של זה נהדפה בכפר דיר- טאריף ([http://www.gal-ed.co.il/lod/Info/hi_show.aspx?id=34064]).
==נאמר עליו==
* "הוא היה מתעורר עם מאה רעיונות. תשעים וחמישה מהם היו מסוכנים מידי, שלושה היו רעים, אבל השניים הנותרים לעומת זאת היו גאוניים." ~ [[אריאל שרון]]
1,682

עריכות

תפריט ניווט