הבדלים בין גרסאות בדף "ויקיציטוט:מערכת בקרת שינויים"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
אין תקציר עריכה
מ (עריכה)
מ
מטרת המערכת למנוע מצב שבו מספר מנטרים בודקים את אותו השינוי ובכך מבזבזים את זמנם בסוג זה של כפילות, וכן לעזור לסנן ערכים שלא נבדקו כלל. סימון ערך או דף כ"בדוק" משמעו שאין השינוי מהווה ונדליזם (הפרת זכויות יוצרים, זבל וכדומה) - סימון ערך או דף כבדוק '''לא''' נועד לאשר את אמיתותו או נכונותו של השינוי שבוצע. בהתאם לכך, הוא אינו מדרג את הערכים ואינו משפיע עליהם מבחינת קוראי ויקיפדיה וכותבי הערכים.
 
המורשים לסמן ערכים כבדוקים במערכת בקרת השינויים הם [[ויקיפדיה:מפעיל מערכת|מפעילי מערכת]] ו[[ויקיפדיה:מנטר|מנטרים]] בלבד. עריכותיהם של שתי קבוצות המשתמשים הנ"ל - מפעילי המערכת והמנטרים - נרשמות אוטומטית כבדוקות. מפעילי מערכת ממנים את המנטרים, כמוסבר בדף [[ויקיפדיה: מנטר]].
 
בנוסף, באפשרותם של מפעילי המערכת לסמן משתמשים כ"". משמעותו של סימון זה פשוט: עריכותיהם של משתמשים אלו יירשמו אוטומטית כבדוקות. לעומת המנטרים, משתמשים אלו לא יוכלו לסמן עריכותיהם של משתמשים אחרי. מטרתו של סימון זה להקל על מנטרי השינויים האחרונים באיתור ונדליזם. מעבר לכך, אין לסימון זה משמעות נוספת, ומי שסומן ככה בדרך כלל גם לא ישים לב לכך. המפעילים יפעילו שיקול דעת ויתבססו על בקשתם של המנטרים בבואם לשקול סימון זה של משתמש כלשהו.
 
דפים המסומנים כבדוקים נרשמים ביומן מיוחד - "[http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93%3A%D7%99%D7%95%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%9D&type=patrol יומן שינויים בדוקים]".
 
==ראו גם==
* [http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:Patrolled_edit מידע על מערכת בקרת שינויים במטא-ויקי]
 
[[קטגוריה:ויקיפדיה - הצעות מדיניותלמדיניות]]
77

עריכות

תפריט ניווט