דני חלוץ: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 540 בתים ,  לפני 11 שנים
אין תקציר עריכה
* "זו היתה הפעם הראשונה שצה"ל שינה את תפיסת הפעולה שלו, ולא ראה בצבא היבשה מכשיר מרכזי בהפעלה אלא דווקא בזרוע האוויר, וזה קרה שנה או שנתיים לפני תחילת המלחמה. ההשתלחות מנעה מלהסתכל איפה באמת היו הבעיות, וגם נעשה עוול לאנשים כמו [[גל הירש]] וחלוץ. נכון שהרמטכ"ל הוא האחראי. אני לא שופט את ההחלטה שלו להתפטר. אבל ההשתלחות של חלק מאנשי צבא לשעבר, היה בה חוסר הגינות. חלק מאותם אנשים היו שותפים לתפיסה ששחקה את צבא היבשה. היה להם נוח מאוד להיות חכמים בדיעבד." ~ תא"ל [[משה תמיר]] על [[W:מלחמת לבנון השנייה|מלחמת לבנון השנייה]] ורא"ל דן חלוץ, מתוך ראיון לעיתון "ישראל היום", 14 במאי 2010 ([http://www.israelhayom.co.il/site/newsletter_article.php?id=6569 מקור]).
* "בעשר השנים שבהן עבדתי עם עמיתים מארצות הברית, אנשי צבא, היסטוריונים ואנשי מדע המדינה, נשאלתי לא פעם "מדוע אינך כותב את זיכרונותיך?" נהגתי לענות כי לכל האוטוביוגרפיות שקראתי, של אנשי צבא לשעבר ומדינאים - כאלה שהצליחו במעשיהם וכאלה שפחות - היו ארבעה מאפיינים בולטים: המאפיין הראשון - הכותב סידר את העבר ברוורס; השני - הכותב תמיד צדק; השלישי - בספר שבו הוא פורש את יריעת חייו ושירותו הוא פוגע במתכוון, או שלא במתכוון, באנשים אחרים שהצטלבו בדרכו; והרביעי - כדי להציג יושרה הוא מודה בכמה טעויות, מינוריות בדרך כלל, לעומת מעשיו האחרים. אמרתי לבני שיחי כי אם אכתוב את זיכרונותי מן הסתם לא אצליח להימלט מהמאפיינים האלה. גם ספרו של הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, לא נמלט מהמאפיינים הללו." ~ ~ תא"ל [[דב תמרי]] על רא"ל דן חלוץ וספרו ([http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1151519.html מקור]).
* "חשבתי מלכתחילה שזו היתה טעות למנות את דן חלוץ לרמטכ"ל. מינו אותו כי הוא אדם מוכשר וחיובי מאוד, ומשום שהאמינו שאולי ינהיג בצבא את השיטות של חיל האוויר וזה יקדם את הצבא. זו היתה טעות ושאיפה לא נכונה, שמישהו ינהיג בצבא היבשה את שיטות חיל האוויר." ~ האלוף [[ישראל טל]] (http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1190607.html[ ראיון]).
 
== קישורים חיצוניים ==
{{מיזמים|ויקיפדיה=דני חלוץ}}
1,694

עריכות

תפריט ניווט