אביב לביא

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

אביב לביא (נולד ב־9 באוגוסט 1967) הוא עיתונאי ישראלי.


  • "עיתונאי טוב הוא עיתונאי שיודע להכניס את הרגשות שלו למשטור. שיזכור שהוא קודם־כול עיתונאי ואחר־כך אוהד. ההבדל הוא לפעמים מאוד־מאוד דק, אבל מהותי. השאלה האם אתה נצמד ככל יכולתך לעובדות, או לתחושות הבטן שלך, ופה עובר הקו שלפעמים נפרץ, אבל בעיני צריך להיות עבה ומוגדר."
  • "הנה דימוי שראש הממשלה בוודאי לא יתקשה להבין: מה שנראה כמו ברווז צולע, מגעגע כמו ברווז צולע וצולע כמו ברווז צולע, הוא – הפתעה! – ברווז צולע."
  • "גלנט סלל כביש גישה לביתו הפרטי על חשבון שטח ציבורי של המושב, השתלט על אדמות של הכלל לטובת הרחבה ראוותנית של הנחלה שלו והגיב בכוחניות לניסיונות ההתנגדות של השכנים. חזרתי הביתה בידיעה שבהתנהלות של אלוף הפיקוד טמון עניין ציבורי מובהק."
  • "מה שהתחיל לפני 90 שנה עם עלייתה של קבוצת איכרים נחושים על הקרקע נהפך לשכונה יוקרתית של מנהלים, עורכי דין ואנשי עסקים; החקלאות פינתה את מקומה לעסקי נדל"ן שבעקבותיהם הגיעו עורכי דין ופרשיות משפטיות; החלום על מרחבים פתוחים, ירוקים, נקבר תחת שמלת בטון ומלט שמכסה את השרון מכף רגל ועד ראש." ~ על כפר מל"ל
  • "הילדים לא מפסיקים לחקות את שריקת המקטרת של פופאי המלח, לנפח שרירים ולבקש תרד. כשהסברנו להם שתרד הוא בעצם שם קוד לכל ירק ירוק שמכיל ברזל, הם התרצו במהירות מפתיעה והפכו לזללנים חסרי רסן של מלפפונים, חסות ושאר עלים ירוקים. בינתיים, למרבה ההקלה, הם לא באו בדרישות ללכת בדרכו של ווימפי."