אורנה פורת

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
אורנה פורת, 1957

אורנה פורת (6 ביוני 1924 - 6 באוגוסט 2015), שחקנית תיאטרון ישראלית נודעת, ילידת גרמניה, כלת פרס ישראל ופרס א.מ.ת. בין השאר, הקימה את התיאטרון העברי לילדים ולנוער הפועל בתל אביב.

  • "אני לא יהודיה, ילידת גרמניה, וכשעליתי לארץ בשנת 1947 המשפחה של בעלי קיבלו אותי כאילו הם חיכו לי, ללא רמז של התנגדות." ~ על התפנית שעשתה מנוצריה ילידת גרמניה ועד היותה יהודיה תושבת ישראל (לירון זייד ויונתן ריגר, "השחקנית אורנה פורת הלכה לעולמה", באתר mako,‏ 6 באוגוסט 2015)
  • "אני מתקרבת לגיל שכבר אפשר למות בשקט... אבל אני דוגלת ברעיון שתומאס מאן הביע ב'מסע מופלא' – השבח לחולף. עצם הדבר שאנחנו יודעים שיש סוף לחיים. זה מה שנותן טעם לחיים. וכך זה גם בתיאטרון... היופי בתיאטרון, כמו בחיים, שהוא חולף." ~ בערוב ימיה (שי הרלב, אורנה פורת: "הסוף לחיים מעניק להם את הטעם והיופי", באתר הארץ, 6 באוגוסט 2015)

נאמר עליה[עריכה]

  • "אורנה מילאה שורה ארוכה של תפקידים בלתי נשכחים, שנותרו חקוקים בלב עשרות האלפים שזכו לראות אותה, על הופעותיה הבימתיות היא זכתה בכל אותות הכבוד האפשריים, אבל היא תיזכר לא פחות בזכות מפעלה החינוכי הגדול – התיאטרון לילדים לנוער שנקרא על שמה, כי אי אפשר היה להפריד בין השניים ומפני שרק עם אורנה פורת קם בארץ תיאטרון ילדים ונוער שראוי לשם תיאטרון. יהי זכרה ברוך." ~ ראש עיריית תל אביב רון חולדאי סופד לפורת (לירון זייד ויונתן ריגר, "השחקנית אורנה פורת הלכה לעולמה", באתר mako,‏ 6 באוגוסט 2015)