לדלג לתוכן

אלף (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

אָלְף (באנגלית: ALF) היא קומדיית מצבים אמריקאית שהופקה על ידי אולפני NBC בשנים 1986 - 1990 על חייזר מכוכב אחר בשם אלף שמגיע לכדור הארץ ומתגורר בביתה של משפחת טאנר (Tanner).

אלף[עריכה]

  • "אתה בן אדם אחר בזמן חופשה."
  • " אני חושב שעשית את הדבר הנכון."
  • " מדוע שלא אוכל להינות משני העולמות?"
  • "אני מצחצח שיניים פעם בחודש כמו שעון."
  • "מעולם לא אראה את הצד הסגול של הכוכב שלי שוב."
  • "להיות לבד ולהרגיש לבד הם שני דברים שונים."

נאמר על הסדרה[עריכה]

  • "כשאיש החזון פול פוסקו והחברים שלו הגיעו למשרדים של NBC להציע את 'אלף' בפעם הראשונה, הם ישבו מול נציג הרשת. מרגע לרגע הם הרגישו איך הפיץ' הולך ומתדרדר, הולך ונשמט. חייזר עם פרווה שמגיע לכדור הארץ. אהה. בצר לו הסוכן של פוסקו בעט בו מתחת לשולחן ופוסקו הוציא את אלף מהשקית שבה הוא אופסן, והושיב אותו בינו ובין תום פאצ'ט, היוצר השני. נציג NBC בהה באלף, אלף מצדו בהה בנציג ובשאר הנוכחים, שתק ואז הוציא מוקוס מהאף וניגב אותו על השרוול של פאצ'ט. זה הספיק. מהרגע הזה NBC התעלם מפוסקו ודיבר רק עם אלף. עד סוף הפגישה היה להם פיילוט." ~ על הפגישה במשרדי חברת ההפקה שהולידה את קומדיית המצבים המצליחה (סמדר שילוני, החייזר שהצחיק אותי: אלף עדיין חי ובועט, באתר ynet‏, 3 במרץ 2017)
  • " 'אלף' היה כזה: הוא היה נרקיס בביצה של פוליטיקלי קורקט. במחשבה לאחור הוא היה האנטי־גיבור הראשון. לפני דון דרייפר, לפני ננסי בוטווין, לפני כל האנרכיסטים הנרקיסיסטיים שלמדנו להכיר ולאהוב ולשנוא. הוא היה אגואיסט וחסר התחשבות ומאוד לא נוצרי. הוא נהג להתפרץ לחדר השינה של וילי וקייט באמצע הלילה עם השאלות הכי זניחות, הוא הרים להם את כל הרהיטים כשהוא החליט לעבור לגור במרתף, הוא הרס להם את הבית אינספור פעמים, שרף להם את המטבח, עשה עליהם מניפולציות, ניסה לשכנע אותם לעשות בשבילו דברים 'תמורת דולר', עלב בהם ולא החמיץ הזדמנות ללעוס להם את החתול, ובכל זאת זה היה בלתי אפשרי שלא לאהוב אותו." ~ על דמותו המיוחדת של אלף (סמדר שילוני, החייזר שהצחיק אותי: אלף עדיין חי ובועט, באתר ynet‏, 3 במרץ 2017)
  • "היית אחת הדמויות הראשונות שגרמה לנו, הצופים, להתמודד עם אהבתנו לאישיות שנויה במחלוקת. שיגעת ללא הרף את וילי טאנר ומשפחתו, השמדת דברים בבית וכמעט בכל יום השתעשעת עם המחשבה לאכול את החתול, לאקי. אגב, אם היית מככב היום בפריים־הטיים האמריקני, איגודי זכויות בעלי החיים היו מתנפלים עלייך בכל יום ולא מרפים. אבל אנחנו ידענו אז שלא תרשה לעצמך לאכול את לאקי, ולמרות שהחתולים היו המאכל החביב עליך, תמיד הצגת אותם בחן רב. לימדת אותנו הרבה, אלף היקר, או אם יותר נוח לך שנקרא לך בשמך גורדון. היום נכבשו כל המסכים על ידי המציצנות האינסופית והריאליטי, אבל אתה דווקא הדגמת לנו את חשיבותה של הפרטיות וכמה נכון שלא לדחוף את האף שלנו בעניינים ובבתים של אחרים. אם אתה היית האיש הקטן, גברת אקמונק השכנה החטטנית הייתה האח הגדול. וכך גם לימדת אותנו לקבל את האחר. המצב הלא פשוט אליו אתה נקלעת בבית משפחת טאנר יכול היה להשקיף על כל ילד מוחרם שמרגיש כלוא שלא קיבלו אותו לחבורה, או על כל עובד זר שזוכה ליחס מזלזל מהסובבים אותו למרות שהם אינם מכירים אותו." ~ על דמותו המיוחדת של אלף (אור ברנע, ממזר מכוכב אחר: כך אלף שינה את חיינו, באתר ynet‏, 28 באוקטובר 2011)
  • "חיזקת והזכרת לנו מה היא משפחה, חבורה שלא בחרת במשחק ולא בחרת להיוולד אליה. וברגעי המשבר שלך עם וילי, כשלעתים קרובות הוא כבר לא יכול היה לסבול את מראה דב הנמלים שלך, נזכרנו שאותה החבורה היא בסופו של דבר, הדבר היחידי שיש לך בחיים. מלבד הרגישות הגדולה שהפגנת ברגעים האלה, תמיד גם ידעת להצחיק. הגעת הישר לחיי המשפחה שלנו ומעולם לא באמת נראית לנו כמו חייזר. היה ברור לכולם שבובה די פשוטה ופרוותית ניצבת מול עיניהם. אבל זו האנושיות שלך שגרמה לכולנו להתעלם מהקופסה שהכילה אותך ולהאמין. ומי מאיתנו שחוזר אחורה, צופה בפרקים, ועדיין לא מצליח, יכול להיאחז ברגע אחד שסיפר עלייך, מקס רייט, מי שגילם מצוין את חברך, וילי." ~ על דמותו המיוחדת של אלף (אור ברנע, ממזר מכוכב אחר: כך אלף שינה את חיינו, באתר ynet‏, 28 באוקטובר 2011)