לדלג לתוכן

אמנת חמאס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

דף זה מכיל ציטוטים כלליים בנושא אמנת חמאס.


אמנת היסוד ( 1988)[עריכה]

 • "המבנה הבסיסי של תנועת ההתנגדות האסלאמית מושתת על מוסלמים שנתנו את אמונם באללה ועבדו אותו באמונה שלמה, 'לא בראתי את השדים ואת בני האנוש כי אם למען יעבדוני'. הם יודעים מה הם חובותיהם כלפי עצמם, כלפי בני־משפחתם וכלפי מולדתם. הם יראים את אללה ומניפים את דגל הג'יהאד בפני העריצים כדי לחלץ את הארץ ואת המאמינים מטומאתם, מזדונם ורעתם."
 • "תנועת ההתנגדות האסלאמית היא תנועה פלסטינית ייחודית. היא נותנת את אמונה באללה והיא מאמצת את האסלאם כדרך חיים. היא פועלת כדי להניף את דגל אללה על כל שעל מאדמת פלסטין, שהרי בצל האסלאם יכולים לחיות בני כל הדתות בשלווה וביטחון לחייהם, לרכושם ולזכויותיהם."
 • "תנועת ההתנגדות האסלאמית מאמינה שאדמת פלסטין היא אדמת הקדש אסלאמי [וקף] לדורות של מוסלמים עד תחיית המתים. אסור להפקיר אותה או חלק ממנה או לוותר עליה או על חלק ממנה."
 • "אין פתרון לבעיה הפלסטינית אלא באמצעות הג'יהאד. באשר ליוזמות, ההצעות והוועידות הבינלאומיות, הרי הן בזבוז זמן והבל הבלים. שכן, העם הפלסטיני מכובד מכדי שיזלזל בעתידו, בזכויותיו ובגורלו."
 • "הכוחות האימפריאליסטיים במערב הקפיטליסטי ובמזרח הקומוניסטי תומכים באויב [הציוני] בכל כוחם, מבחינה חומרית ואנושית. [הכוחות האלה] מחליפים תפקידים, וביום שיופיע האסלאם [במלוא עוצמתו] יתאחדו [כל] כוחות הכפירה במלחמה נגדו, שהרי הכופרים הם עדה אחת."
 • "הסופרים והמשכילים, אנשי התקשורת, הדרשנים ואנשי החינוך ויתר המגזרים השונים בעולם הערבי והמוסלמי – כולם נקראים למלא את תפקידם, ולמלא את חובתם לנוכח הכיבוש הציוני המרושע, וחדירתו לרוב המדינות ושליטתו החומרית והתקשורתית, וכל מה שמתחייב מכך ברוב מדינות העולם. שכן הג'יהאד אינו מתמצה רק בנשיאת נשק ובמאבק באויבים, גם המילה הטובה והאמירה היפה, הספר המועיל, והתמיכה והסיוע – במידה שהכוונות הינן טהורות – יהוו את הנס המונף אל על של אללה; זוהי [מהות] הג'יהאד למען אללה."
 • "תנועת ההתנגדות האסלאמית מתבססת על התפיסות הכלליות הללו, המתואמות והעולות בקנה אחד עם חוקי היקום. כמו כן, היא שטה בנהר הגורל [כשמדובר] בעימות מול האויבים וקיום מלחמת קודש נגדם מתוך הגנה על האדם המוסלמי, התרבות המוסלמית, והמקומות המקודשים למוסלמים, בראשם מסגד אלאקצא המבורך."
 • "לפשיטה הציונית הנוכחית קדמו פשיטות צלבניות מן המערב ואחרות טטאריות מהמזרח. כשם שעמדו המוסלמים בפני הפשיטות הללו ותכננו תוכניות להילחם בהן ו[גם] הביסו אותן, כך יש ביכולתם להתייצב בפני הפלישה הציונית ולהביסה. אין הדבר קשה עבור אללה, הכוונות תהיינה טהורות והנחישות כנה, ואם יפיקו המוסלמים לקח מניסיונות העבר, יתנערו מהשפעות הפלישה הרעיונית, וינהגו כמנהג אבות אבותיהם."

מסמך של עקרונות ומדיניות כלליים (2017)[עריכה]

 • "פרויקט [הציונות] גזעני, תוקפני, קולוניאלי והתפשטותי המבוסס על תפיסת רכושם של אחרים."
 • "חמאס מאשר שהסכסוך שלו הוא עם הפרויקט הציוני ולא עם היהודים בגלל הדת שלהם. חמאס אינו מנהל מאבק נגד היהודים משום שהם יהודים, אלא מנהל מאבק נגד הציונים שכובשים את פלסטין. עם זאת, הציונים הם אלה אשר מזכירים ללא הרף את היהדות ואת היהודים בהקשר לפרויקט הקולוניאלי וישותם הלא חוקית."
 • "חמאס דוחה כל חלופה לשחרור המלא והשלם של פלסטין, מהנהר ועד לים. עם זאת, מבלי להתפשר על דחייתו של הישות הציונית ומבלי ויתור על כלל הזכויות פלסטיניות, חמאס רואה בהקמת מדינה פלסטינית ריבונית ועצמאית לחלוטין, עם ירושלים כבירתה לאורך קווי 4 ביוני 1967, עם חזרתם של הפליטים והעקורים לבתיהם שמהם גורשו, להיות נוסחה של הסכמה לאומית."