אסתר רוט-שחמורוב

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
"כישרון זה לא רק היכולות לרוץ."

אסתר רוט-שחמורוב (נולדה ב־16 באפריל 1952 בתל אביב), אתלטית, מהבולטות ביותר שידעה מדינת ישראל, כלת פרס ישראל לספורט ותרבות הגוף ה'תשנ"ט. נבחרה חמש פעמים כספורטאית המצטיינת של ישראל וזכתה במדליות רבות בתחרויות בינלאומיות. באולימפיאדת מונטריאול (1976) היא סיימה במקום השישי בריצת 100 מטר משוכות ובכך הייתה לספורטאית הישראלית הראשונה שהעפילה לגמר אולימפי במונטריאול.


  • "בסיס הכישרון הוא מהירות שבה אפשר להשתמש בהרבה מקצועות. מצד שני, כישרון זה לא רק היכולות לרוץ, אלא היכולת להתמיד, לא לפספס, לא לפזול לכיוונים אחרים, והעיקר לדעת להיות בפוקוס בתחרות החשובה. כך צריכים להרכיב את תכונות הכישרון, לא רק על ביצוע טוב או אחר."
  • "יש פה שני היבטים, אישי ולאומי - בהיבט הלאומי זה לא נשמע טוב שלא מתקדמים ועדיין מדברים על השיאים שלי. שיא טבעו שישברו אותו! נכון שאתה נקשר אליו, בכל זאת, 42 שנה, אבל גם מבין שצריך לשחרר ולהמשיך קדימה! יש פה עניין רכושני, אי אפשר לבטל את זה, אבל ברגע שאני מעבירה את זה לעניין הלאומי אז זה בסדר. אני מכירה אותה (אולגה לנסקי) מגיל צעיר, עוד כשהשתתפה בתחרויות בתי הספר. ראיתי את ההתמדה שלה כל השנים, והיה ברור שזה יבוא ממנה! היא אותתה על זה עם התוצאה המצוינת שקבעה בריצת 60 מטר השנה. הרבה בנות ישראליות נשברות באמצע ועוברות לתחומים אחרים, אבל אצל אולגה ואירנה הספורט הוא אורח חיים. הכול עניין של מנטליות, של המקום ממנו הן באו. כמובן שאולגה היא גם כשרונית, זה הרי בגנים שלה." ~ על שבירת השיא שלה באתלטיקה קלה (אורי טלשיר ועוזי דן, "אולגה לנסקי שברה את שיאה המיתולוגי של אסתר רוט-שחמורוב", באתר הארץ, 19 באפריל 2014)