אריק זאבי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
אריק זאבי

אריק זאבי (נולד ב־16 בינואר 1977), ג'ודוקא ישראלי לשעבר, הנחשב לאחד מהג'ודוקא הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים. בין תואריו הבולטים: סגן אלוף העולם, מדליסט אולימפי‏‏ (מדליית ארד באתונה), ארבע פעמים אלוף אירופה ואלוף ישראל בג'ודו.

  • "כשתגיעו למצבים של לחץ, תנסו להסתכל עליכם מהצד, זה נשמע פשוט אבל זה קשה. אחד הדברים שהכי יצאו לי מהיות ספורטאי זה לא המדליות, אלא זה שלמדתי להכיר את עצמי." ~ מעיד על התרומה של הג'ודו לאופיו (אור שקדי, אריק זאבי: "למדתי להכיר את עצמי", באתר וואלה!, 3 במרץ 2013)
  • "לונדון הייתה התחרות הכי קצרה שהייתה לי אי פעם, כשהרגשתי הכי טוב. זה גמר אותי. כשהבנתי שאני אהיה בן 40 בריו, אז ירד לי האוויר מהמפרשים. אם האולימפיאדה הייתה בעוד שנה, הייתי שומר על עצמי בכושר להתחרות." ~ על הסיבה שפרש מאימון מקצועי בג'ודו (אור שקדי, אריק זאבי: "למדתי להכיר את עצמי", באתר וואלה!, 3 במרץ 2013)
  • "יש סיכוי טוב שזה יהיה הקרב האחרון שלי בכלל, לא רק באולימפיאדה. אני אקח הפסקה ואשב עם המשפחה להחליט. קשה לי עם זה שמה שראיתם ממני היום יהיה הקרב האחרון בקריירה שלי." ~ מגיב להפסד (מיקי שגיא, "דמעות של אלוף", באתר ישראל היום, 3 באוגוסט 2012)
  • "הספר 'המשחק של אנדר' של הסופר אורסון סקוט קארד הוא השראה עצומה עבורי. זה ספר מדהים שקראתי אולי 8 פעמים, והוא מספר על בית ספר ללחימה בחלל שלומדים בו הכשרונות הגדולים ביותר בגלקסיה – ילדים בני 4-5-6 בלבד. הקשיים שהם נתקלים בהם, ובמיוחד הילד שאותו הועידו למנהיגות – מחצינים את התחושות שאני הייתי רוצה לעמוד בהן." ~ על ספר שמעורר בו השראה (הגר רם, "אפשר לזכות בזהב ולא להיות מאושר – אז מה זה שווה?", באתר mako,‏ 2 בספטמבר 2009)

נאמר עליו[עריכה]

  • "מה שבטוח, למרות ההפסד הצורב אתמול, אריק זאבי היה ויישאר אחד מגדולי הספורטאים בישראל." ~ מתוך כתבה בישראל היום (מיקי שגיא, "דמעות של אלוף", באתר ישראל היום, 3 באוגוסט 2012)
  • "אל תיפול רוחך, הבאת הרבה כבוד. מי שמנצח גם לפעמים חוטף מכות." ~ נשיא מדינת ישראל שמעון פרס במסר אופטימי לזאבי עם פרישתו מג'ודו (מיקי שגיא, "דמעות של אלוף", באתר ישראל היום, 3 באוגוסט 2012)

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: אריק זאבי