בילי סגל גזליוס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
בילי סגל גלזיוס ליד שולחן עבודתה בארכיון רשות השידור, 2017

בילי סגל גזליוס היא ארכיונאית ישראלית, מנהלת ארכיון רשות השידור. זוכת פרס האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה.


  • "יש חשיבות אדירה לשידור ציבורי. אם תהיה רפורמה אנחנו ניהפך לבית שידור לחומרים איכותיים. ארכיון הסרטים ייהפך למרכז מידע דיגיטלי ואפשר להפוך אותו למקום מאוד יצירתי ורלוונטי."
  • "מעולם לא היה פה תקציב לארכיון, אני חשה תסכול רב כי ניסיתי במשך שנים, אבל לא היה כוח פוליטי חזק, בפוליטיקה הפנימית של הארגון, שדאג לארכיון. כל ההנהלות הסכימו שצריך לטפל בארכיון ושזה אוצר לאומי, פחות בעבר ויותר בשנים האחרונות, אבל תמיד זה היה בתחתית סדר העדיפויות."
  • "אני אולי נחשבת לנודניקית, יתוש בראש של ההנהלה, אבל אני כל הזמן מנקרת בראשם וזה נושא פרי. זו מלחמה. עבודה סיזיפית. אני לא הרמתי ידיים ולא איבדתי את התשוקה. זה מה שמחזיק אותי. בעוד שנה, אם באמת נצא לדרך, אפשר יהיה כבר לראות. אבל עכשיו אנחנו פשוט רוצים כבר להתחיל."
  • "התוודעתי לסרט בשלבי עשייתו כשמכרנו להפקה קטע ארכיון קצר. למרות שרשות השידור אינה שותפה בהפקתו וגם לא שידרה אותו, בחרתי לשלוח את הסרט לתחרות. מדובר בסרט שמורכב רובו ככולו מסרטי ארכיון ומה יותר מזה בכדי להתאים לתחרות של הארגון. מדובר בפלטפורמה בינלאומית וכנציגת רשות השידור אני רואה את עצמי גם כאחראית על הצגת התרבות הישראלית והחיים בארץ בפני הקולגות ממדינות העולם השונות." ~ על הסרט "ילדי השמש" לאחר זכייתו בתחרות השנתית של הפדרציה הבינלאומית לארכיוני הטלוויזיה
  • הרווארד רוצים לרכוש את כל תיעוד היודאיקה של מדינת ישראל כדי לאפשר מחקר לסטודנטים שלהם, הם רוצים שיהיה העתק של היצירה היהודית-הישראלית שם. צריך לשאול אותם למה ואם הם חושבים שזמננו קצר כאן."