ברני סנדרס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
"יהיה לנו ביטוח רפואי וחופשת לידה בתשלום כמו מדינות אחרות בתבל."

ברנרד "ברני" סנדרס (באנגלית: Bernard "Bernie" Sanders; נולד ב־8 בספטמבר 1941) הוא פוליטיקאי יהודי־אמריקאי מהמפלגה הדמוקרטית המכהן בסנאט של ארצות הברית. הוא מגדיר את עצמו כסוציאל־דמוקרט ומתמודד על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות בשנת 2016.


  • "כשאתה מביט בעולם, אתה רואה שכל מדינה גדולה מבטיחה ביטוח בריאות לכל אזרחיה כזכות בסיסית, מלבד ארצות הברית. אתה רואה שבכל מדינה גדולה, כאשר נולד תינוק, אומרים לאמהות לא נפריד אתכן מהתינוק שזה עתה נולד. יהיה לנו ביטוח רפואי וחופשת לידה בתשלום כמו מדינות אחרות בתבל."
  • "אני חושב שאנו צריכים להביט על מדינות כמו דנמרק, שוודיה, ונורווגיה, וללמוד ממה שהם השיגו עבור העובדים שלהם."
  • "יש מיליוני בני אדם שמאסו בפוליטיקה של הממסד, בבצע הכסף של החברות, אשר רוצים במועמד שיעזור להוביל תנועת המונים במדינה הזו."
  • "בכל משאל דעת קהל אם שואלים אנשים: האם אתה חושב שהאנשים העשירים צריכים לשלם מסים באופן מתאים לעושרם, התשובה היא כן, הם צריכים."
  • "אני הולך לענות תשובה מאד אישית. אני יהודי. משפחתו של אבי נרצחה במחנות ריכוז. אעשה כל מה שאני יכול כדי להסיר מהמדינה הזו את הכתם המכוער של גזענות, שקיים כבר יותר מדי שנים... התפקיד שלנו הוא לבנות אומה שבה כולנו עומדים יחד, כעם אחד. הרבה שנאה מופנית למוסלמים בארץ הזו, הרבה שנאה מופנית למהגרים. אם יש לנו משימה אחת, היא לעמוד ביחד ולסיים את כל הצורות והסוגים של גזענות."
  • "גרתי בישראל, יש לי משפחה שם, ואני מאמין במאה אחוז לא רק בזכות הקיום של ישראל, אלא גם בזכותה לחיות בשלום וביטחון מבלי להתמודד עם מתקפות טרור. עם זאת, מנקודת מבטה של ארצות הברית, לדעתי, בטווח הרחוק, אנחנו לא יכולים להתעלם מהמציאות שיש מספר גדול של פלסטינים שסובלים עכשיו משיעורי עוני ואבטלה מהגבוהים ביותר, ומכך שעזה נותרה הרוסה."
  • "שמישהו יעזור לי פה כי אני לא זוכר את המספרים, אבל אני זוכר שיותר מ-10,000 בני אדם חפים מפשע נהרגו בעזה. האם זה נשמע נכון?"
  • "אני חושב שרוב המשקיפים הבינלאומיים יאמרו כי ההתקפות נגד עזה היו חסרות הבחנה ושנהרגו הרבה אנשים שלא צריכים היו להיהרג. לישראל יש טכנולוגיה ואני חושב שיש הסכמה כללית שהיא יכלה להיות יותר מדויקת כדי לנטרל נשקים שאיימו עליה."
  • "לרמוז על כך שעלינו לא לרוץ עד הסוף יהיה לדעתי טעות רעה מאוד. אנשים רוצים להשתלב בהליך הפוליטי דרך פריימריז ואסיפות בחירות. אני חושב שיצרנו אפשרות לכך שאחוז ההצבעה בנובמבר יהיה גבוה מאוד. זה בדיוק מה שאנחנו צריכים. עם אחוז הצבעה נמוך, מישהו כמו טראמפ יכול לנצח. עם אחוז הצבעה גבוה, המועמד הדמוקרטי ינצח."