לדלג לתוכן

גדעון אביטל-אפשטיין

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
גדעון אביטל אפשטיין, 2022‏

גדעון אביטל-אפשטיין הוא היסטוריון, חוקר תרבות, סופר, מרצה ועורך דין ישראלי.

  • "החלום שלי מצליח להגיע בקושי ל־2030: ארץ נהדרת, אלטנוילנד של הרצל, עם כל השדרוגים שאפשר להעלות על הדעת. חברת מופת, סבלנית, ליברלית, בתווך שבין יוזמה פרטית וחברת רווחה, אור לגויים ופתרון נפלא ליהודים. בחלום הזה יש גם מקום לאחד העם, לא"ד גורדון ולחיים ויצמן. אבל זה רק חלום." ~ לבנות חברה חדשה? אם תרצו, אין זו הגדה, mynetkibbutz, ‏17 באפריל 2017
  • "המפץ הגדול של 1967, שעד היום איננו מבינים עד הסוף את משמעותו, וארבעים שנות ליכוד עם הפוגות לצרכים הומניטריים, המיתו את החלום, כולל וידוא הריגה. קשה לנו להודות בכישלונה של הציונות. זה כמעט הצליח, אבל לא. עוד מלחמה, ועוד מלחמה, ועוד גוש, ועוד גוש. כי גושים לא מפנים, וסנהדרין מוקמת מעל לבית המשפט העליון ומעל לכנסת. לכל אחד יש נקודת שבירה."
  • "ישראל החילונית, החופשית, הדמוקרטית, המשכילה – שאינה שונאת את כל העולם, והעולם מכבד אותה – יכולה להינצל רק בזכות נס, אולטימטום או אסון. איני מאמין בנסים, אף על פי שבן-גוריון אמר פעם כי מי שמתכחש לנסים בישראל אינו ריאלי."
  • "שלושה כדורים הרגו את יצחק רבין ובמבט לאחור הם חיסלו גם את העתיד. שני טילים – האחד על כיפה כסופה והאחר על כיפה זהובה – יחוללו כאן מלחמת גוג ומגוג."
  • "אין דמוקרטיה בלי חופש ביטוי וחופש מידע."

קישורים חיצוניים

[עריכה]