דבורה קידר

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דבורה קידר, 2013‏

דבורה קידר (נולדה ב־8 ביוני 1924) היא שחקנית ישראלית.


  • "פרסים זה לא משהו שחשוב לי, ממש לא. קיבלתי במהלך הקריירה פרסים, אבל זה לא משהו שחשוב לי להתראיין עליו. אני לא רודפת פרסום, זה מעולם לא עניין אותי. לא רק שאני לא אוהבת את זה, אני מתעבת את זה. אני אוהבת את המשחק, את הקשר עם הקהל, את מחיאות הכפיים, ואני לא צריכה את הרייטינג־שמייטינג שיש היום. זה דוחה אותי, לפני הטלוויזיה לא היו דברים כאלה. וגם הפרסים עצמם הם לא הדבר הכי נקי היום, אבל אני מעדיפה לא לדבר על זה."
  • "המשחק במידה מסוימת השתפר, נעשה מתוחכם יותר, התקדם. מצד שני, יש זלזול מחפיר בשפה, אף פעם ובשום מקום בעולם לא היו עולים לבמה ומדברים כמו שמדברים פה. וזה שלוקחים לתיאטרון אנשים מפורסמים מהטלוויזיה רק כי הם מפורסמים ומנסים לעשות אותם כוכבים גם כשאין להם מושג מה לעשות על הבמה? את זה אני לא אוהבת."
  • "אין לי בעיה עם השימוש בסלנג אם יש צורך. אבל את לא יכולה לעלות לבמה ולדבר בשגיאות גסות, גם בטלוויזיה. ואת יודעת מה? גם לשרים בממשלה שלנו כדאי ללמוד קצת יותר טוב עברית."
  • "במשך שנים לא הבנתי את זה, לא שיחקתי שם בתפקיד הראשי, אבל כנראה היה משהו בתפקיד הזה, שעד היום לא הבנתי מה הוא, שגרם לאנשים לצאת מדעתם." ~ על תפקידה בסרט "אסקימו לימון"