לדלג לתוכן

דורון קורן

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דורון קורן

דורון קורן (נולד ב־1954) הוא עיתונאי ומבקר ספרות ישראלי.


  • אידאולוגיה החיונית שבאה להגן על נשים מפני פגיעה, פוגעת בהן למעשה ומגבירה את בדידותן."
  • "איך באמת הפך הפמיניזם, שתחילתו ועיקרו במאבק חשוב מאין כמוהו נגד קיפוח והדרת נשים ונגד הטרדתן ותקיפתן, ושנשא בשורה נכונה של חירות נשית – לגלגול עכשווי מופרך של משמרות הצניעות במאה שערים, כשעיקר ההבדל הוא שבמקום 'שיקסע' קריאת הקרב כעת היא 'החפצה'."
  • "להשאיר את אפשרויות הבחירה פתוחות בגיל הילדות, כל עוד הנפש מצויה בתהליכי נביטה והשתנות. המטרה היא לאפשר לנביטה הזאת להתרחש במרחב עצמי מוצל, בלי לפלוש אליו עם הגדרות מבוגרות מדי."
  • "בתקופה שבה הומואים ולסביות מוצהרים ושלמים עם עצמם הפכו לחלק מקובל ומצליח בחברה, וקהילת הלהט"ב צברה כוח תקשורתי־פוליטי משמעותי, מותר לראות את המציאות המורכבת – מציאות שיש בה גם גורמים נפשיים וחברתיים ותרבותיים ואינטרנטיים ואולי גם מרכיב מסוים של בחירה. זו בעיני תמונה מדויקת יותר, וייתכן שהיא עדיפה על גישת ההינעלות הגנטית."
  • "מנקודת פתיחה זו של הקראה רהוטה בקול של הטקסט העברי הגאוני ביותר, יכול להתחולל תיקון יסודי של מה שקולקל מלכתחילה: מכאן תתחדש הכרת העברית במיטב שכלולה. מכאן האפשרות להתאהב ביופייה של העברית דרך הגייתה בפה ושמיעתה באוזן. מכאן תיפתח הדרך לסיפורי התנ"ך המדהימים ונבואותיו המופלאות ושאלותיו המוסריות המרתקות."