לדלג לתוכן

דייוויד פ. גולדמן

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דייוויד פ. גולדמן, 2018

דייוויד פ. גולדמן (באנגלית: David P. Goldman) (נולד ב־1951) הוא כלכלן יהודי־אמריקאי.

כללי[עריכה]

  • "אנחנו מסתדרים מצוין עם מוסלמים, הינדים וכדומה. כתוצאה מכך, אנחנו מניחים שאם כולם מסתדרים כאן, למה לא יוכלו להסתדר גם מחוץ לאמריקה? אבל חייבים לזכור שלאמריקה היסטוריה שונה מאוד. לאנשים שהגיעו לאמריקה לא היה אכפת מזהותם האתנית. באמריקה, הזהות האתנית נשחקת. מוסלמים אמריקנים משכילים ומרוויחים יותר מאמריקנים אחרים. הם אינם יכולים לשלוט בילדיהם כפי שעושים במדינה מוסלמית. אז למרות כמה קיצונים מוסלמים באמריקה, מדובר במיעוט שקל להסתדר איתו ושבחר להיות אמריקני. זה לא בהכרח נכון עבור אלה שנשארו בארץ המוצא." (מקור)
  • "אם יהודים אמריקנים 'זונים אחרי אלוהים אחרים', האל הזה הוא קאנט; הרעיון של שלום עולמי והמחשבה שהרציונליזם יפתור את כל הבעיות. זו האידאולוגיה השלטת. קאנט היה תחליף אֵל עבור יהודים גרמנים החל מהרמן כהן ואילך. למרות שרוב היהודים האמריקנים אינם יודעים מיהו קאנט, הם אימצו את דרך חשיבתו." (מקור)
  • "הרעיון של ערך אינדיבידואלי לאדם באשר הוא אדם הוא יסוד ביהדות. הרעיון הבסיסי ביהדות הוא שהברית היא שותפות בין אלוהים ואדם; אלוהים מואיל להיות שותף עם האדם. לאדם יש תכונות אלוהיות ולמעשה הוא יכול לשנות את הטבע. רעיון הברית המשיך גם לנצרות. הרעיון המוסלמי הופך את אלוהים נשגב לחלוטין, מרוחק לגמרי. האדם הוא כאן למטה. אלוהים הוא רב עוצמה באופן מוחלט ויכול באופן שרירותי להעביר ולשנות את חוקי הפיזיקה. אלוהים מחליט מה יקרה מרגע לרגע. אם אני יורה כדור והוא עובר בראש שלך, זה רצונו של אללה. אין לנו בחירה אישית אמיתית. האסלאם אינו אוהב את הרעיון של חופש הפרט, הגדרה עצמית או יצירתיות של הפרט."
  • "אין ספק שמבחינה דמוגרפית, ישראל היא החברה המצליחה ביותר בעולם המפותח. במונחים של הישגים טכנולוגיים והישגים ​​תרבותיים. ישראל צריכה לחשוב לעומק על מה שעושה אותה מוצלחת ולטפח את התכונות הללו. אל תתרגשו מהביקורת של העולם. היא נובעת מקנאה. היו גאים במה שהשגתם והיצמדו לזהות שלכם, שהיא מקור הישגיכם." (מקור)

ציביליזציות גוועות (2011)[עריכה]

עמוד ראשי
דף ציטוטים מורחב – ציביליזציות גוועות
  • "כמעט לכל אורך ההיסטוריה המתועדת הייתה הבעיה דלדול אוכלוסין ולא התפוצצות אוכלוסין."
  • "העולם המוסלמי ניצב על ספה של דעיכת האוכלוסין המהירה ביותר בהיסטוריה האנושית."
  • "עד סוף המאה, לפי הנחה של פריון קבוע, תקטן האוכלוסייה הפעילה כלכלית (גילאי 15‑59) במערב אירופה בכשתי חמישיות, ובמזרח אירופה ומזרח אסיה בכשני שליש."
  • "שיעור הילודה הממוצע של המוסלמים עדיין גבוה בהרבה משיעור הילודה הנמוך עד עפר במערב אירופה, אך שיעור הירידה שלו הוא המהיר ביותר בעולם, ובעתיד הקרוב הפריון המוסלמי עשוי לצנוח הרבה מתחת לשיעור הפריון באירופה."