דליה רבין-פילוסוף

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דליה רבין-פילוסוף

דליה רבין-פילוסוף (נולדה ב־19 במרץ 1950), חברת הכנסת בכנסת ה־15 מטעם מפלגת המרכז ומטעם מפלגת העבודה. בתם של ראש ממשלת ישראל לשעבר יצחק רבין ורעייתו לאה רבין. עורכת דין במקצועה. הייתה יועצת משפטית של האיגוד המקצועי בהסתדרות.

  • "17 שנים חלפו בִּשדותינו וַאַני מַבּיטה על המְדינה שלנו האהובה וְלבּי נצבּט. לא לילד הזה פיללנו ולא זה היה חזונם של הוגיה וּמְקימיה ושל אלו שלחַמו על עצמאותה ועיצובה – חלמו ולחַמו עד מוות. היינו לחברה משוסעת וּבלתי סולידרית, חברה שמקדשת עֶרְכי סף וְכוחנות. היינו לִמְדינה שֶכּל תשתית הרְווחה והבּריאות שלה בִּקְריסה. לקינו בַּאַטימות וּבְהרבה אלימות." ~ בציון 17 שנים לרצח רבין (נדיר צור, "מה נשתנה הפסח הזה", באתר רשת ב' קול ישראל, 19 באפריל 2014)
  • "המוזיקה של אריאל זילבר אינה הבעיה, להפך, מדובר ביוצר מחונן. יחד עם זאת, דעותיו של זילבר בנושאי מיעוטים, זכויות הפרט והקהילה הגאה הן בעיתיות ומתן פרס על מפעל חיים הוא מסר בעייתי לחברה הישראלית. ההחלטה שהתקבלה, שלא להעניק לו פרס על מפעל חיים אלה רק על המוזיקה שלו, היא החלטה מאוזנת, שהתקבלה על ידי דירקטוריון אקו"ם." ~ על ההחלטה לשנות את שם הפרס שהוענק לזמר אריאל זילבר מטעם אקו"ם (מתן חצרוני ויונתן ריגר, דליה רבין: "דעותיו של אריאל זילבר בעייתיות", באתר mako,‏ 3 בפברואר 2014)