ויל וגרייס

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

ויל וגרייס (באנגלית: Will & Grace) היא קומדיית מצבים אמריקאית זוכת פרס אמי של רשת NBC, הכוללת שבע עונות שהופקו בין השנים 1998 - 2006. הסדרה מתמקדת בארבע דמויות אשר גרות בעיר ניו יורק: ויל טרומן – הומוסקסואל ועורך־דין מצליח, גרייס אדלר – אישה ממוצא יהודי ומנהלת חברה עצמאית לעיצוב־פנים, קארן ווקר – אשת חברה סנובית אמידה ביותר, וג'ק מקפארלנד – הומוסקסואל מוחצן בהתנהגותו שנאבק להשיג קריירה במשחק, ריקוד ושירה.

עונה ראשונה[עריכה]

  • " 'את נשמעת בדיוק כמו אימא שלך.' כשרוצים לעצבן מישהו, זה הדבר להגיד." ~ גרייס, בכוונתה בעיקר למצבים שבהם גברים אומרים זאת לבנות זוגן בשעת מריבה (פרק פיילוט)
  • "אם באמת היית מאמינה שהוא האחד, באמת היית מבקשת את ברכתי?" ~ ויל בהסבר שהזדקקות לאישור של אחרים לגבי משהו מעידה על כך שלא צריך לעשותו, מתוך ניצול הסיטואציה שבה גרייס מבקשת את ברכתו לקראת נישואיה, כשהוא אינו חושב שארוסה מספיק טוב בשבילה. (פרק פיילוט)
  • "באוניברסיטה ראינו סרט צרפתי על גבר ואישה שהיו מושלמים אחד לשני אבל הם המשיכו לפספס זה את זה, ובסצנה האחרונה הם נפגשים על מטוס מפני שכך זה אמור להיות. את זוכרת? ואת אמרת, 'זו הולכת להיות אני'. גרייסי, את רק באמצע הסרט שלך. דני היה רק נקודת מפנה בעלילה [...] זה לא נגמר, לסרט שלך יהיה סוף טוב. את פשוט חייבת לראות אותו עד הסוף." ~ ויל משווה את מצב חייה הנוכחיים של גרייס לאמצע של עלילה שסופה יהיה טוב, בצורה שגם מבהירה עקב כך את מצבה ואת הבנת דמותה כבר בתחילת עלילת הסדרה עצמה. (פרק פיילוט)
  • "אהבתי אלייך הופכת אותי לאדם טוב יותר." ~ גרייס בנאום ברכה מזויף לוויל כאילו כזוג נשוי, אומרת דבר שהוא דווקא נכון גם לגבי אהבתה האפלטונית לוויל ונכונה גם לגבי התנהגות טובה יותר לרוב אצל אנשים שחיים עם מישהו שהם אוהבים. (פרק פיילוט)
  • "אני... אוהב את הכלב הזה! ממש התחברנו. פשוט ישבנו שם ביחד בפארק. הוא בחן ישבנים. אני בחנתי ישבנים." ~ ג'ק ביצירת נקודת השוואה בין בחינה מינית שבין כלבים לבחינה מינית שבין אנשים והומוסקסואלים בפרט, בכוונת דבריו (פרק 10 – "האמת על ויל וכלבים")

עונה שלישית[עריכה]

  • "האהבה שלי אלייך היא כמו הצלקת הזו (מראה על צלקת בגוף). מכוערת, אבל תמידית." ~ אומרת לוויל (פרק 1 – "עיר ויל החדשה")

עונה רביעית[עריכה]

  • "אלוהים אדירים, תראו אותי! אני לובשת צעיף כדי ללכת לכלא. אני יכולה באותה מידה לתלות על עצמי שלט גדול שאומר, 'תחנקו אותי'!" ~ (פרק 4 – "בלוז הכלא")

שיחות[עריכה]

ויל: "עץ צף, ג'ון ווין, נישואיי הורייך?"
גרייס: "דברים מתים!"
[...]
ויל: "הגלויה ששלחתי לך מאיטליה, 'כולם בוכים' של REM?"
גרייס: "דברים שגורמים לך לבכות!"
[...]
ויל: "מקל... מעקה... אחד על השני?"
גרייס: "דברים שנשענים עליהם!" ~ מוצאים תובנות של מכנה משותף בין חפצים ומצבים שונים תוך כדי משחק חידונים (עונה 1 - פרק פיילוט)

גרייס: "אני רוצה להינשא לאחד."
קארן: "וזה בדיוק מה שאת צריכה לעשות, מותק. אחרת איך תגיעי לשני ולשלישי?" ~ קארן בהיפוך כוונת גרייס להתמסדות עם מישהו אחד, כאל כמו בסיס להתחתן כמה פעמים. (עונה 1, פרק 2 – "מעבר דירה")

ויל: "אני צעקתי עכשיו כמו אישה?"
גרייס: "אל תחמיא לעצמך. אתה צועק כמו ילדה." ~ (עונה 3, פרק 2 – "פחד וביגוד")

גרייס: "אמרת שכסף לא מהווה בעיה."
קארן: "מותק, זו רק אמירה, כמו 'אוו, זה נשמע כיף', או 'אני אוהב אותך'." ~ (עונה 3, פרק 12 – "משוגעים מאהבה")

גרייס: "בבקשה תגידי לי שעדיין לא שתית את ארוחת הצהריים שלך."
קארן: "מותק, רק עכשיו סיימתי לשתות ארוחת בוקר. חייבים לתת לכבד קצת זמן לעכל!" ~ בציון הנוהג של קארן לשתות אלכוהול כל היום כתחליף לאוכל, כדבר שלמעשה דווקא מזיק לכבד (עונה 4, פרק 25)

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: ויל וגרייס