לדלג לתוכן

ויקיציטוט:סקריפטים

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
משתמש חדש

דף זה מרכז סקריפטים שונים ב-JavaScript שמשתמשים רשומים יכולים להפעיל, לפי בחירתם.

הפעלת סקריפטים תתבצע באחת משתי דרכים אלה, בהתאם לסוג הסקריפט:

  • סקריפטים שמופיעים בהעדפות משתמש: יש להיכנס לדף "סקריפטים" בהעדפות שלכם ולסמן את האפשרות המתאימה.
  • סקריפטים אחרים:
    1. יש להוסיף את שורת הקוד להלן לדף ה-monobook.js האישי שלכם.
    2. לאחר שמירת הדף יש לבצע ריענון לדפדפן כדי לנקות את זיכרון מטמון באמצעות לחיצה על Ctrl+F5 באקספלורר או בפיירפוקס או על Ctrl+R במוזילה או בספארי.

רשימת סקריפטים

[עריכה]

טיפול במשחיתים

[עריכה]
סקריפט תיאור קוד / אפשרות בהעדפות
מסנן שחזורים סקריפט שמוסיף לדף השינויים האחרונים קישור להסתרת שחזורים - בלחיצה על הקישור מוסתרות כל העריכות שתקציר העריכה שלהן כלל את המילה שחזור, או שוחזר. שימו לב: בלחיצה על הקישור יוסתרו כל העריכות שתקציר העריכה שלהן כולל את המילה שחזור או שוחזר, בין אם העריכה היא אכן שחזור (מוצדק או שגוי) ובין אם לאו.
importUserScript(9);
רשימת אזהרות בדפי שיחה של אנונימים
הרשימה שיוצרת הסקריפט בדף שיחה של אנונימי
הרשימה שיוצרת הסקריפט בדף שיחה של אנונימי
בעריכת דף שיחה של אנונימי נוספת רשימת אזהרות ותבניות, המאפשרת להוסיף תבניות לדף השיחה ביחד עם חתימה ובתוספת תקציר עריכה מתאים.
"רשימה של תבניות אזהרה בדף שיחה של משתמש אנונימי"
קישורי אזהרה וכד' לדף השוואת גרסאות של אנונימיים
הקישורים החדשים בדף השוואת גרסאות של עריכת אנונימי, מסומן בצהוב
הקישורים החדשים בדף השוואת גרסאות של עריכת אנונימי, מסומן בצהוב
הסקריפט מוסיף קישורים מיוחדים בדף השוואת גרסאות בערכים שערכו משתמשים אנונימיים. לחיצה על הקישור פותח את דף השיחה של האנונימי בחלון חדש, מזין בעצמו את התבנית הרצויה, כולל חתימה, ושומר את דף השיחה. התבניות שניתן להוסיף לדף השיחה הם {{אזהרה}}, {{ניסויים}}, {{העתקה}}, {{נמחק}} ו-{{תודה}}. נכון לעכשיו, הסקריפט עובד ב-IE בלבד (ואולי גם ב-FF).
importUserScript(11);

ניווט

[עריכה]
סקריפט תיאור קוד / אפשרות בהעדפות
פופ אפ סקריפט המציג חלונית מידע במעבר העכבר מעל קישור. לא עובד טוב ב-IE.
importUserScript(23);
תיבת מיזמי אחות הסקריפט מוסיף תיבה בסרגל הצד, מתחת לתיבת הניווט, ובה קישורים נוחים ומיידיים לדפים המקבילים במיזמי האחות בעברית, ויקיציטוט האנגלית וויקישיתוף. הסקריפט פועל בצורה אחידה בכל המיזמים בעברית ומאפשר מעבר מהיר וקל ביניהם.
להפעלת הסקריפט במיזמים אחרים ולהסבר נוסף ראו הוראות שימוש.
"הוספת תיבת ניווט עם קישורים לדפים המקבילים במיזמי האחות (הוראות שימוש)"
חיפוש באמצעות שמות מרחב מקוצרים הסקריפט מאפשר לבצע חיפוש באמצעות מנוע החיפוש תוך שימוש בשמות מרחב מקוצרים. לדוגמה, חיפוש "מ:יוני" הוא כמו לחפש "משתמש:יוני". הקיצורים האפשריים לכל שם מרחב הם לפי האות הראשונה של שם המרחב, למעט המרחבים הבאים: "מו" עבור "מדיה ויקי"; "תב" עבור "תבנית"; בנוסף, כאשר מדובר בדף שיחה של מרחב כלשהו, נוסף לו האות "ש". לדוגמה, "שו" עבור "שיחת ויקיציטוט" ו-"שתב" עבור "שיחת תבנית". "חיפוש באמצעות שמות מרחב מקוצרים (ראו רשימת קיצורים)"
סידור התיבות בסרגל צד בטאבים הסקריפט משנה את סידור התיבות ה"ניווט", "קהילה" ו"תיבת הכלים": הוא מארגן אותן בצורת טאבים כאשר ברירת המחדל היא תיבת הניווט.
importUserScript(17);
הצגת רמת ההגנה של דף הסקריפט משנה את צבע הטאב "עריכה" בהתאם לרמת ההגנה של הדף.

importScript("MediaWiki:ColorProtected.js");

הצגה, בדף הגרסאות הקודמות, של מספר הבתים שנוספו או הוסרו בכל עריכה הצגה, בדף הגרסאות הקודמות, אחרי גודל הדף בבתים, של מספר הבתים שנוספו או הוסרו בכל עריכה. הצבעים הותאמו לצבעים בעלי אותה משמעות בדף השינויים האחרונים. "הצגה, בדף הגרסאות הקודמות, של מספר הבתים שנוספו או הוסרו בכל עריכה"

עריכה

[עריכה]
סקריפט תיאור קוד / אפשרות בהעדפות
תצוגה מקדימה מהירה הסקריפט מוסיף כפתור "תצוגה מקדימה מהירה" לצד כפתור התצוגה המקדימה הרגיל. לחיצה עליו תפתח מעל/מתחת לתיבת העריכה (בהתאם להגדרות) את התצוגה המקדימה - ללא צורך בטעינת כל הדף מחדש. "תצוגה מקדימה מהירה - טעינת תצוגה מקדימה ללא צורך בטעינת עמוד חדש"
תקציר עריכה אוטומטי בעריכת גרסה ישנה בעריכת גרסה ישנה של דף, הסקריפט משנה את תקציר העריכה ל"שחזור לגרסה x" בהתאם לגרסה הישנה שנערכת.
importUserScript(2);
הוספת האפשרות לערוך רק את תחילת הדף, עד הכותרת הראשונה
הלשונית החדשה שמוסיפה הסקריפט
הלשונית החדשה שמוסיפה הסקריפט
הסקריפט מוסיף לשונית עם הספרה "0". לחיצה על הלשונית פותחת את דף העריכה מתחילת הדף ועד הכותרת הראשונה בדף. הכלי הזה נוח כאשר מבקשים לערוך רק את ההקדמה של ערך ארוך.
"טאב קישור לעריכת פסקת ההקדמה של דף"
ביצוע החלפות בתיבת העריכה
הטופס שנפתח לאחר הלחיצה על הקישור
הטופס שנפתח לאחר הלחיצה על הקישור
הסקריפט מוסיף קישור "בצע החלפה" בתחילת סרגל הכלים (היכן שהכפתורים). לחיצה עליו תפתח תיבות וקישורים שבעזרתם ניתן לבצע החלפות בדף. כמו כן, למי שיודע כיצד להשתמש בביטויים רגולריים, יש אפשרות להשתמש בהם על ידי סימון התיבה המתאימה שבטופס.
"הוספת אפשרות לבצע החלפות בדף העריכה. מאפשר גם החלפות באמצעות ביטויים רגולריים"

סקריפטים נוספים

[עריכה]

סקריפטים רבים נוספים ניתן למצוא בוויקיפדיה האנגלית: Wikipedia:WikiProject User scripts/Scripts (ייתכן שבהעברה לעברית יש לבצע התאמות קלות).