לדלג לתוכן

ויקיציטוט:קישורים חיצוניים

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.

קישורים חיצוניים הם קישורים, מתוך ערכי ויקיציטוט, לאתרים אחרים, המרחיבים את הדיון בנושא. (השם "קישורים חיצוניים" בא להבדיל קישורים אלה מ"קישורים פנימיים", שהם קישורים לערכים אחרים בויקיציטוט).

אם הקישור מתייחס לנושא או משפט ספציפי בתוכן המאמר הוא יכול לבוא בצמוד לו. למשל כאשר רוצים לציין דוגמא לאתר כלשהו, כגון: אתר סנונית מכיל מאמרים מעניינים

ברוב המקרים עדיף לקבץ את הקישורים הללו בסוף הערך בויקציטוט, תחת הכותרת הראשית "קישורים חיצוניים", שגם היא תהיה ראש פרק בתוכן העניינים. מאחר וזהו מקור מידע לקוראי עברית רצוי שהקישורים יהיו גם הם בעברית, אלא אם הם חסרי תחליף או לא מכילים תוכן מילולי. למשל קישורים לדיסקוגרפיות של אמנים יהיו למומה ולא ל-All Music. דרך הקישור שהוצגה במשפט הקודם (בתוך הטקסט) כמובן איננה מומלצת ומובאת רק לשם הדוגמאות. בפרק הקישורים החיצוניים חשוב להשתמש בפורמט המאפשר תיאור האתר (סוגרים מרובעים) וכתיבת תיאור כזה, מאחר שהכתובת כשלעצמה לא מספקת מידע על הקישור וללא תיאור הקישור פשוט ימוספר.

המבנה של שורת קישור חיצוני דומה ביסודו לזה של שורת ביבליוגרפיה (ראו פירוט בויקיציטוט:ביבליוגרפיה).

תיאור טכני של יצירת קישור חיצוני ראו בויקיציטוט:איך לערוך דף.

קישורים לאתרים נעולים[עריכה]

לאתרי אינטרנט גישות אחדות ביחס לכניסה אליהם:

  • אתר פתוח לכל, ללא הגבלה (למשל אתר זה)
  • אתר פתוח לכל, אך דורש הרשמה חד-פעמית דרך האינטרנט
  • אתר שהכניסה אליו היא למנויים בלבד.
  • אתר חדשות שהכניסה אליו חופשית, אך זמן מה (למשל שבוע) לאחר פרסום מאמר, הוא ננעל, והצפייה בו מותרת רק למנויים.

בקישורים חיצוניים מערכי ויקיציטוט אין כל בעיה לתת קישורים לאתרים משני הסוגים הראשונים. אין לתת קישורים לאתרי מהסוג השלישי והרביעי, משום שאין לנו כוונה לקדם אתרים מסחריים.