לדלג לתוכן

חגי מרדכי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
חגי מרדכי

חגי מרדכי (נולד ב־1965), תת אלוף בצה"ל, מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון , בשירותו הצבאי היה לוחם ומפקד בצנחנים.


  • "התקרבתי באזור חשוף יחסית וחטפתי כדור ברגל. זה לא הפריע לי להתקדם, יצא לי לירות וזרקתי שני רימונים. ואז תוך כדי הירי, חטפתי את הכדור השני ביד ועפתי אחורה." ~ על פציעתו בלבנון בעת שהיה מפקד גדוד צנחנים, מתוך כתבה בעיתון "מעריב", 4 בפברואר 2005.
  • "תקפנו יחידה מיוחדת שלהם. יש להם ארסנל נשק משמעותי ואופי הפעולה בעומק יוצר אתגר משמעותי מאחר ומדובר בפעולה רגלית. בקרב האחרון הרגנו לפחות עשרים מחבלים כשהיה ברור לנו שהם מנסים לחטוף בכוח חיילים." ~ על קרב במלחמת לבנון השנייה בו הרגו הצנחנים 26 מחבלי חזבאללה (מקור).
  • "אנחנו הצנחנים התנדבנו להמשיך את דרכם של קודמנו – לוחמים שנלחמו בחירוף נפש לאורך ההיסטוריה מתוך תחושת שליחות ומחויבות לעם ולארץ. הנפנו את חרב המגן, כדי להביא ביטחון למדינת ישראל ואזרחיה וכדי להבטיח את קיום הדורות הבאים בארץ ישראל." ~ מקור.
  • "אני, חייל בצבא ההגנה לישראל, מפקד משלחת 'עדים במדים', פה על אדמת ארץ הקודש, בירושלים בירתנו, ביום כ"ח באייר, יום שחרור ואיחוד ירושלים, למול הכותל המערבי, מתחייב לזכור ולא לשכוח את ששת המיליונים שנרצחו רק משום שהיו בני העם היהודי. זכרו, התחייבנו להלחם בחירוף נפש ובנחישות כדי שלעולם לא תחזור תמונתו של ילד יהודי מרים ידיו לכניעה מול קני הרובה של הנאצים" ~ (מקור).
  • "כמה אוהלי סיירים עם שקי שינה וקופסאות שימורים." ~ על הדרך בה תפס את הבונקרים המבוצרים של החזבאללה, שכונו בצבא "שמורות טבע", בטרם מלחמת לבנון השנייה (מקור).

נאמר עליו[עריכה]

  • "חגי מרדכי היה המח"ט הראשון שנכנס עם כוחותיו לתוך לבנון ולא ישב בחדרי השליטה מרובי הפלזמות שכולם כה ששו להשמיץ אחרי המלחמה. הצנחנים ביצעו את משימותיהם, משונות ומבולבלות ככל שהיו. באחד הלילות היו אחראים להריגת 26 מלוחמי הכוח המיוחד של חזבאללה, במארב מדויק וקר רוח ליד בינת ג'בייל. זה הרבה יותר ממה שעשו במבצעים מסובכים במקומות אחרים." ~ עפר שלח, "מאורעות תרח"ט"‏, מגזין "בלייזר", מרץ 2007, עמוד 95.
  • "קצין וג'נטלמן, ואני מכיר אותו מהברית מילה." ~ האלוף איציק מרדכי על חגי מרדכי. מתוך הכתבה "מכת אש" מאת קלמן ליבסקינד ועמרי אסנהיים, "מעריב" 04.02.2005.

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: חגי מרדכי