לדלג לתוכן

חופשי זה

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
עטיפת הספר

חופשי זה הוא רומן דיסטופי מאת הרב חיים נבון, המתרחש בתל אביב בשנת 2089. הספר יצא לאור ב־2019.

מתוך הספר

[עריכה]
  • "כמו כולם, גם אני לא אוהב חדרי מדרגות. אבל הבניין של רוט הוא באופן כללי די בסדר: חמש על שבע; חמישה דיירים מאוכלסים בשבע קומות. מספיק דירות מאוישות כדי להרגיש נוח." (אור)
  • "צריך שהמנויים ירגישו שבאמת קיבלו עדכון על מה שחדש ומעניין בעולם. אעשה עוד סיבוב של חיפושים באתרים זרים, קצת חדשות כלכלה, קצת סיפורים מהעולם, קצת מזג אוויר קיצוני באיזה יבשת, איזה דביבון עם שני ראשים שנולד במדגסקר." (אור)
  • "אני איתך כי אני חייבת אותך, כי אני צריכה אותך, כי אתה שלי ואני שלך. כל הקשקושים על יחסי תלות וכמה הם נוראיים, כולם הבלים שהמציאו אנשים קטנים ופחדנים. אנחנו תלויים באוויר שימשיך להיות כאן ולהינשם, ואנחנו תלויים בכדור הארץ שימשיך להסתובב במרחק המדויק מהשמש, ואנחנו תלויים בשמש... ואנחנו תלויים גם באנשים מסביבנו, באנשים שיקרים לנו ושאהובים עלינו, שהם החמצן שלנו והם השמש שלנו." (רוט)

נאמר עליו

[עריכה]
  • "המוטיב הדיסטופי חי ובועט בצורה משכנעת ושאלות ותהיות שעולות בתחילת הספר נענות באופן טבעי לאורך העלילה." ~ חננאל לבנה
  • "ב־2089 הפתרון לבדידות הוא לא להשתייך, אלא להסתמם. מערכת בריאות דואגת להזריק לכל אזרח כמות מסוימת של חומר נוגד דיכאון בעזרת טכנולוגיה רפואית שבודקת את מצבו של האדם בכל בוקר ומאזנת את בריאותו." ~ תמר פרלשטיין
  • "כמו בכל יצירה עתידנית רצינית שאינה מז'אנר הפנטזיה, נקודת האמת ביצירתו של הרב נבון, ומרכז הכובד של חשיבותה, נמצאים בהווה. העתיד שהרומן מצייר הוא קריקטורה של ההווה ואקסטרפולציה של מגמותיו." ~ צור ארליך