טלי שרון

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
טלי שרון

טלי שרון (נולדה בהוד השרון ב־13 בפברואר 1979), שחקנית תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה ישראלית.

  • "אני לא רוצה להיות במקום אחר. ההתבגרות היא דבר כואב, אבל זה יותר שלם ומעניין מהצעירוּת. כשאת צעירה, זה כל מה שיש לך – שאת צעירה. זה הקלף הכי חזק שלך. היום אני חכמה, שלמה, שפויה יותר, שקטה יותר. מיציתי כל שלב עד תומו. חיכיתי להגיע לכאן. פעם החיים שלי היו מלאים בשאלות – למי יש כוח לזה עכשיו?" ~ טלי שרון על תהליך ההתברגנות בחייה (הדס בשן, "התבגרות היא דבר כואב, אבל זה יותר שלם ומעניין מלהיות צעירה", אתר MAKO, תאריך 8.3.2017)
  • "יש לי מרכז לסדנאות משחק, אני עושה עכשיו שמונה סדנאות בשנה ורוצה להתרחב, שיהיו לי עובדים והכל. אני לומדת את זה. ואני גם נותנת הרצאות לעסקים. העסק נפתח בגלל שהבנתי שאני לא מוכנה להישאר בעמדה של תלות בגורמים חיצוניים. רציתי משהו משלי, שבו אהיה בשליטה. התחלתי לשכור חללים ולתת לאנשים כלים מעולם המשחק, שהם יכולים לקחת לכל תחום בחיים. יש לי תלמידים צעירים שרוצים להיות שחקנים, ויש מבוגרים שפשוט רוצים לעבור תהליך, להגשים חלום, ליהנות. רציתי לצאת מהבועה שלי. במשך שנים פגשתי רק אנשים מהתעשייה, הייתי רק על סטים, גרתי בתל אביב, זה היה מחניק. היום אני רוצה להכיר אנשים שעוסקים במקצועות שונים, אני נהנית לעבוד עם אנשים לא מהתחום. אני לא בית ספר למשחק – כאלה יש מספיק". ~ על סדנאות המשחק שלה (הדס בשן, "התבגרות היא דבר כואב, אבל זה יותר שלם ומעניין מלהיות צעירה", אתר MAKO, תאריך 8.3.2017)
  • "במקביל להתפתחות הצד העסקי בקריירה שלו, נפתחו גם הצ'אקרות האמנותיות, ובימים אלה היא מופיעה בתפקיד ראשי בהצגה של יפתח קליין, 'ערב שקופיות', ובסרט נוסף שעומד לצאת בקרוב, 'הרמוניה' של אורי סיון, אדפטציה מודרנית לסיפור התנ"כי של אברהם, שרה והגר, שם היא מגלמת את שרה ('אני מנגנת בנבל, זה נורא פאלי'). ויש עוד עניינים על האש. 'אני לא יודעת מה בדיוק ייגמר, אבל יש לי פתאום המון אודישנים. אני הולכת עם הקטנה להיבחן וקוראת טקסטים כשהיא עליי, או שאסף מחכה לי איתה בחוץ. יוצא שאין לי חופשת לידה, אבל זה טוב, כי אז גם אין דיכאון אחרי לידה" ~ על אימהות וקריירה (הדס בשן, "התבגרות היא דבר כואב, אבל זה יותר שלם ומעניין מלהיות צעירה", אתר MAKO, תאריך 8.3.2017)
  • "התפיסה שלי היא שאם שחקן לא עובד על במה הוא לא שחקן. איכשהו נכנסתי לתחום הסדרות והתאהבתי במצלמה והיא התאהבה בי, לא היה לי זמן לתיאטרון. אחר כך ילדתי ואסף כמעט כל ערב בהצגה, לא רציתי שמישהו אחר ירדים את הבנות, אז גם לא עשיתי מאמצים. אבל אני אשמח לעשות תיאטרון" ~ טלי שרון על חזרתה לעולם התיאטרון עם הצגה חדשה (נחום שחל, "השחקנית טלי שרון: כששירי ארצי הגיעה לחזרות, הרגשתי חשופה", אתר כלכליסט, תאריך 13.10.2016)
  • "זה תהליך שאני בחרתי. כרגע אני משקיעה את האנרגיה שלי במקומות מסוימים, וכשאסיים אעבור לדבר הבא, זה סוג של התבגרות. גם למדתי עם הזמן למצוא את הגבולות שלי, שפעם היו פחות ברורים. יש משהו במשפחה ובהורות שמוריד אותך לקרקע, וזה מצוין בעיניי" ~ אלי שרון על ניווט קריירת המשחק שלה ~ טלי שרון על חזרתה לעולם התיאטרון עם הצגה חדשה (נחום שחל, "השחקנית טלי שרון: כששירי ארצי הגיעה לחזרות, הרגשתי חשופה", אתר כלכליסט, תאריך 13.10.2016)
  • "לא ידעתי שאני יכולה ללמד ככה, אבל אם לא הייתי מנסה, איך היית יודעת? אכן נדרש ממני אומץ לעשות את הצעד הזה. בכל הקריירה שלי כשחקנית, כל התפקידים באמת באו אלי בקלות. זה לא שנלחמתי עליהם או דחפתי מרפקים. אני לא באמת יודעת לעשות את זה. המלחמה האמיתית שלי היתה לקום מהטיטולים ומההנקות וליצור משהו שהוא שלי. ובחיים כמו בחיים, יש רגעים שבהם אתה קופץ לבריכה ולא יודע מה יהיה בגורלך, איך יהיו המים, אם כן תצליח לשחות או לא תצליח. וקפצתי למים והיה נפלא, אפילו ממכר, ורציתי עוד. הסדנאות האלה מרגשות אותי, מספקות אותי, מלמדות אותי כל כך הרבה. אני אוהבת אנשים באשר הם, ובסדנאות האלה אני נקשרת לאנשים, לנפשותיהם, לתהליכים שהם עברו, וזה ברור לי שזה משהו שאני רוצה שיהיה בחיים שלי. היום אני בן אדם הרבה יותר חזק ממה שהייתי לפני כן. הייתי שחקנית שעפה ברוח מתפקיד לתפקיד, תלויה בגחמות הליהוק. המקצוע הזה, להיות שחקן, הוא מקצוע מאוד פסיבי. אתה מחכה שיכתבו את התפקיד, ואז שילהקו אותך במקרה הטוב אם אתה מתאים, ואז יאפרו אותך ויסרקו אותך ויביימו אותך. אתה בסך הכל כלי, וזה בסדר גמור. אני לגמרי מבינה את המקום הזה מתוך צניעות כנה ויודעת שהתפקיד שלי כשחקנית הוא לספר סיפור ולהיות חלק ממארג שלם וגדול. באיזשהו שלב, בשבילי, בשביל הבנאדם שהפכתי להיות, כבר לא הספיק לי להיות רק כלי. היום אני גם יודעת שאת תפקיד החלומות שלי אשב ואכתוב לעצמי, אני לא אחכה לו שיגיע אלי" ~ על המהפך שסדנאות המשחק, שהיא מעבירה בתחומים שונים, על חייה (רבינוביץ ח., "הוד השרון", באתר ישראל היום, 8 באוקטובר 2014)
  • "מיד עם תחילת שנות השלושים שלי החל התיקון הגדול לשנות העשרים העלובות והמשוגעות שלי. הן היו חתרניות ובועטות, אבל אני ממש לא מתגעגעת אליהן. כל כך חיכיתי להתבגר, וכמה שיותר מהר. בגיל 31 הגיע אסי, בגיל 32 ילדתי, הייתי הכי מוכנה לעניין. זה אמנם לא קל, אפילו כואב לעיתים, אבל אני לא חוזרת בשום אופן למה שהיה" ~ טלי שרון על תהליך הבשלות והבגרות שעבר עליה כאדם (רבינוביץ ח., "הוד השרון", באתר ישראל היום, 8 באוקטובר 2014)
  • "למזלי התחלתי להתאפס על עצמי בגיל 30, אבל עד אז גירדתי את התחתית. אני חושבת שהיא מאוד אמיצה שהיא הולכת עד הסוף כדי להתבגר." ~ על הדימיון בינה ולבין הדמות שגילמה בסרט "ההיא שחוזרת הביתה" (רועי לוינגר, לחזור להורים בגיל 33: "הולכת עד הסוף", באתר גלי צה"ל, 13 במרץ 2014)
  • "חמש שנים אני מתקתקת רצוף, מאז שסיימתי את הלימודים גלשתי לזה. לא היה לי את הבור הזה של אנשים שמסיימים לימודים עם חשש והדחיות, ישר התקבלתי לכל מקום. ופתאום כשאתה לא עובד, זה משהו שאמור להיות נורמלי לשחקן, אבל זה הכי קשה. את יודעת שזה המקצוע ויש תקופות שחונות אבל כשאת שם בעבודה אין לך זמן להסתכל על הדברים מבחוץ. זה לא מאוזן, הכול זה עליות ומורדות ובין לבין את שוכחת את עצמך, אין איזון בין חיים אישיים לעבודה. אלה היו החיים שלי, לא קראתי לזה עבודה." ~ על הקריירה הגדושה שלה מאז סיימה את בית הספר למשחק (הדס בשן, להתאהב מחדש, באתר ynet‏, 14 באוקטובר 2009)

נאמר עליה[עריכה]

  • "טלי שרון שיחקה את קלף הנעורים שלה עד הסוף. מתחילת דרכה היא עשתה רושם של שחקנית שיוצרה במפעל שנסגר בינתיים: קולית, לא מתאמצת, כמעט אדישה. מיד אחרי שסיימה את לימודיה בסטודיו של יורם לוינשטיין, בגיל 25, היא החלה מסע דילוגים בין דרמות ישראליות: החל מהיומיות 'מיכאלה' ו'טלנובלה בעמ', דרך עונתיות כמו 'האקס המיתולוגי' ו'מגדלים באוויר' ועד קלאסיקות כמו 'סרוגים' ו'בטיפול'. על הדרך גם כיכבה בהצלחות קולנועיות כמו 'למראית עין', 'הדברים שמאחורי השמש' ו'שלוש אמהות' " ~ על הרזומה העשיר של טלי שרון בעולם המשחק (הדס בשן, "התבגרות היא דבר כואב, אבל זה יותר שלם ומעניין מלהיות צעירה", אתר MAKO, תאריך 8.3.2017)

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: טלי שרון