לדלג לתוכן

יואב בן צור

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
דף זה זקוק לעריכה, על מנת שיתאים לסגנון המקובל בוויקיציטוט.
לצורך זה ייתכנו סיבות אחדות: פגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון הטעון שיפור או צורך בהגהה. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה שלו.

חבר הכנסת מטעם סיעת ש"ס.

מדבריו[עריכה]

  • "ישנם שני מישורים שיבטיחו את קיומה וחוסנה של מדינת ישראל לצד האתגרים הרבים, האחד הוא הצביון היהודי, השמירה עליו וחיזוקו והשני הוא המישור החברתי כלכלי, מה שיעניק תקווה לציבור הישראלי ויממש את זכותו הטבעית להתקיים בכבוד. את שני אלו חברי לסיעת ש"ס ואני מקדמים באמצעות חקיקה וכלים פרלמנטריים".
  • "הם עוקרים אנחנו נוטעים. הם הורסים אנחנו בונים. הם מפנים ישובים ואנחנו מיישבים את הארץ. הגעתי הבוקר לחזק את תושבי אביתר במאבקם הצודק על ישוב הארץ ולהשמיע את דעתנו בקול ברור, יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".
  • "עלינו לאפשר ולעודד כמה שיותר אזרחים העומדים בצו התשלומים להשלים את החובות להוצאה לפועל ולחזור למוטב. מדובר בסיטואציה של WIN-WIN לאזרחים ולמדינה".
  • "פגיעה בסטטוס קוו ובמאפייניה היהודיים של מדינת ישראל תוביל אותנו לסכנה קיומית".
  • "הסיטואציה הפסולה אליה נקלענו הופכת את השיח על הצביון היהודי לוויכוח וזו הטעות בעיני. ישנם מקרים רבים בהם הסטטוס קוו בסוגיית השבת מופר באמצעות קידום חוקי עזר עירוניים ופופוליסטיים, אך אני סבור שהמדינה צריכה להתוות מדיניות לעריה ויישוביה באמצעות רגולציה. מדינה יהודית צריכה להתאפיין בחקיקה יהודית ואין ספק שפגיעה בצביון של מדינת ישראל לאורך זמן תוביל אותנו לסכנה קיומית".