לדלג לתוכן

יוקרה (סרט)

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
"האם אתה צופים מקרוב?"
"אם מישהו באמת היה מאמין בדברים שעשיתי על הבמה, הם לא היו מוחאים כפיים, הם היו צורחים מאימה."

יוקרה (באנגלית: The Prestige) הוא סרט מותחן פסיכולוגי בבימויו של כריסטופר נולאן ובכיכובם של כריסטיאן בייל ויו ג'קמן. יצא לאקרנים בשנת 2006.

בורדן[עריכה]

  • "האם אתם צופים מקרוב?"
  • "הסוד לא מרשים אף אחד. הטריק שאתה משתמש בו הוא הכול."
  • "ההקרבה... זהו מחירו של טריק טוב."
  • "עברת רק חצי עולם. הוצאת הון. עשית דברים איומים. דברים נוראיים באמת, רוברט. והכול היה לחינם."
  • "לשנינו היו חצי חיים מלאים, שהספיקו לנו איכשהו. אבל לא בשבילם."

ניקולה טסלה[עריכה]

"המגבלות היחידות על ההתקדמות המדעית הן המגבלות שהטילה החברה. בפעם הראשונה ששיניתי את העולם, הכירו אותי כאיש חזון. בפעם השנייה התבקשתי בנימוס לפרוש."
  • "אתה מכיר את המשפט 'טווח ההגעה של אדם עולה על אחיזתו'? זה שקר. אחיזתו של האדם חורגת מה'עצב' שלו. המגבלות היחידות על ההתקדמות המדעית הן המגבלות שהטילה החברה. בפעם הראשונה ששיניתי את העולם, הכירו אותי כאיש חזון. בפעם השנייה התבקשתי בנימוס לפרוש. העולם סובל רק שינוי אחד בכל פעם. וכך הנה אני. נהנה מה'פרישה' שלי. שום דבר אינו בלתי אפשרי, מר אנז'יר, מה שאתה רוצה הוא פשוט יקר."
  • "אל תשכח את כובעייך."
  • "אני מקווה שתיהנה מאוויר ההרים, זה ייקח זמן."

קאטר[עריכה]

קריינות הפתיחה:

  • "כל טריק קסמים גדול מורכב משלושה חלקים או מעשים. החלק הראשון נקרא 'המשכון'. הקוסם מראה לך משהו רגיל: חפיסת קלפים, ציפור או גבר. הוא מראה לך את האובייקט הזה. אולי הוא מבקש שתבדוק אותו כדי לראות אם זה אכן אמיתי, ללא שינוי, נורמלי. אבל כמובן... זה כנראה לא. המערכה השנייה נקראת 'התור'. הקוסם לוקח את המשהו הרגיל וגורם לו לעשות משהו יוצא דופן. עכשיו אתה מחפש את הסוד... אבל לא תמצא אותו, כי כמובן שאתה לא באמת מחפש. אתה לא באמת רוצה לדעת. אתה רוצה להיות מוטעה. אבל עדיין לא תמחא כף. כי לא מספיק להעלים משהו; אתה צריך להחזיר אותו. לכן לכל טריק קסמים יש מערכה שלישית, החלק הכי קשה, החלק שאנחנו מכנים 'היוקרה'."

קריינות הסיום:

  • "כל טריק קסמים מורכב משלושה חלקים, או מעשים. החלק הראשון נקרא המשכון, הקוסם מראה לך משהו רגיל. המערכה השנייה נקראת התור, הקוסם לוקח את הדבר הרגיל והופך אותו למשהו יוצא דופן. אבל עדיין לא תמחא כף, כי זה לא מספיק להעלים משהו. אתה צריך להחזיר אותו. עכשיו אתה מחפש את הסוד. אבל לא תמצא אותו כי כמובן, לא ממש מה שאתה מחפשים. אתה לא באמת רוצה לגלות. אתה רוצה להיות מוטעה."

שיחות[עריכה]

אלפרד בורדן: "הכול יהיה בסדר, אני אוהב אותך מאוד."
שרה: "תגיד זאת שוב."
אלפרד בורדן: "אני אוהב אותך."
שרה: "לא היום."
אלפרד בורדן: "למה כוונתך?"
שרה: "ובכן, יש ימים שזה לא אמיתי. אולי היום אתה מאוהב יותר בקסם. הצלחתי לראות את ההבדל, זה הופך את הימים שבהם זה אמיתי לרבי משמעות."