לדלג לתוכן

ליהיא לפיד

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
ליהיא לפיד

ליהיא לפיד (נולדה ב־12 במאי 1968) היא עיתונאית, סופרת ישראלית ורעייתו של יאיר לפיד, ראש ממשלת ישראל ב־2022.

כללי

[עריכה]
 • "אנחנו דור אימהות אחר. גידלנו אתכם בעוד אנחנו גם עובדות, גם עסוקות, גם מנסות לעשות דברים למען עצמנו, להתעקש על הגשמת החלומות שלנו, להיות עם חברות, לחיות. אנחנו דור שלא ויתר על הכול למענכם, אז אולי לא תמיד שמתם לב, אתם, הילדים שלנו, שלפני הכול זה אתם. לא כל רגע, לא כל דקה ועם גבולות, אבל עם כל הנשמה. כי בסוף כלום לא שווה אם לכם לא טוב." ~ על אימהות וקריירה (ליהיא לפיד, "לא האמא הכי טובה", באתר mynet,‏ 11 בספטמבר 2016)
 • "שנת הלימודים מתחילה עכשיו, ואולי זה הרגע שבו הכיתה, בית הספר, ההורים, התלמידים והמורים הם שיתחילו את השינוי. שכולנו יחד נחליט שלמען ילדינו אנחנו מייצרים סביבה של כבוד הדדי. זו מהותו של בית הספר, היותו המקום שבו פגעי הזמן והחברה לא נכנסים ונשארת בו הרוח המקורית של החינוך." ~ במסר אופטימי שמבטא את השקפת עולמה על מערכת החינוך (ליהיא לפיד, "למי יש יותר כבוד?", באתר mynet,‏ 28 באוגוסט 2016)
 • "צלצלתי לחברה שלי, זו שהכירה אותי בצבא, העדה שלי למסע. שאלנו זו את זו אם אנחנו נאמנות לנערות הצעירות שהיינו, למה שהן תכננו להיות, למי שהן רצו לגדול להיות. והבנתי פתאום שזה מה שאנחנו עושות יחד, היא ואני. שומרות על הנערות הצעירות שהיינו פעם, שלא ייעלמו לנו, שיישארו חיות בתוכנו. מזכירות לעצמנו שוב ושוב את הערכים החשובים בחיים, אלו שנשבענו להם אמונים: להיות אימהות קשובות לילדינו (שלא יגידו שלא מבינים אותם), לא לוותר על החלומות הפרטיים אך להיות אזרחיות טובות, להתנדב, לעשות למען אחרים, לתת. ובאותו רגע הבנתי שזו הסיבה שאנחנו שומרות את חברות הילדות שלנו. שיזכירו לנו מדי פעם. שיזכירו לנו מה תכננו להיות, כדי שלא נשכח. בכל אחת מאיתנו עדיין נמצאת הנערה הצעירה שהיינו. מאוד קל לתת לחיים לכסות אותה בצבעי הסוואה או איפור אבל חשוב גם מדי פעם להסיר ממנה את האבק. אני האמיתית זו מי שאני היום. זה מה ומי שאני. אבל הנערה הצעירה הזו שבתוכי מזכירה לי את המחויבות לערכים החשובים של החיים. ואם אני שוכחת להקשיב לה, אז באה חברת הילדות ומזכירה לי." ~ על חברויות ילדות ושאיפות בחיים (ליהיא לפיד, "אני ואני בת ה־17", באתר mynet,‏ 19 במרץ 2016)

מתוך הספר: אני לא יכולה להיות תמיד נהדרת

[עריכה]
עמוד ראשי
דף ציטוטים מורחב – אני לא יכולה להיות תמיד נהדרת
 • "אהיה טובה לעצמי קצת יותר."
 • "לכל משפחה יש את הטוב שלה וגם את המסובך והקשה."
 • "אנחנו כל כך הרבה פעמים מקשיבות לעצות החכמות של החברות שלנו, במקום ללב שלנו."
 • "אני אוהבת לבכות על כמה קשה להיות אישה, אבל פתאום חשבתי לרגע קטן, שאולי גם קצת מסובך להיות גבר."

מתוך ראיונות

[עריכה]
 • "למדתי שאהבה אמיתית היא כזו שאת לא מצפה ממנה לתמורה. השיעור של הורות מיוחדת הוא ההבנה שלאהוב באמת זה לתת, גם אם הילד שלך לעולם לא יגיד לך תודה."
 • "בשבילי, כל מפגש זה כאילו הפעם הראשונה." ~ על ההכרות שלה עם קהלים חדשים ומגוונים (ורדה הורוביץ, "נערה ממש אוצר: ליהיא לפיד עונה תשובות מרגשות", באתר Xnet,‏ 10 באפריל 2014)
 • "הבנתי שמרתק לי יותר להיות עם נשים ישראליות, בין העצים, ביער על צלע הכרמל, מאשר אי שם באמריקה הגדולה, במקומות שכנראה לא אחזור אליהם בחיים. רק כאן, בבית, אני לא מרגישה לבד." ~ על הרגשת הביתיות בישראל (ורדה הורוביץ, "נערה ממש אוצר: ליהיא לפיד עונה תשובות מרגשות", באתר Xnet,‏ 10 באפריל 2014)
 • "לפני 22 שנים עמדתי מתחת לחופה עם בחור מתולתל וידעתי שבחרתי נכון, ומאז הוא הוכיח לי את זה בכל יום, ואף פעם לא הייתי גאה בו כמו בחודשים האחרונים. כן, אני אוהבת אותו היום אפילו יותר... לפעמים זה נראה ככה ולפעמים זה נראה דקה. אתמול, אגב, ראיתי תוכנית טלוויזיה נוסטלגית עם יאיר ועם עירית לינור. לא זכרתי שהוא היה כזה חתיך... אבל הוא התבגר יפה. מאוד יפה." ~ על נישואיה עם יאיר לפיד (ורדה הורוביץ, "נערה ממש אוצר: ליהיא לפיד עונה תשובות מרגשות", באתר Xnet,‏ 10 באפריל 2014)
 • "לא אצלנו. זו אני שהתכסיתי בשמיכה. יאיר, שהיה לו כבר מנגנון הישרדותי וידע להתמודד עם משבר ועם אבל אחרי שאיבד את אחותו, התנהל כאילו אנחנו יוצאים לקרב. נלחמנו על היחד שלנו ועל יעלי. הוא העמיד את כולנו בפרופורציות. הוא אמר לי: 'ליהיא, זה מה שיש, ואנחנו יחד נעשה כל מה שצריך כדי להיטיב עם יעל ולאפשר לה לפרוח'." ~ על ההתמודדות עם בת בעלת צרכים מיוחדים (ורדה הורוביץ, "נערה ממש אוצר: ליהיא לפיד עונה תשובות מרגשות", באתר Xnet,‏ 10 באפריל 2014)

נאמר עליה

[עריכה]
 • "היא מצליחה להיות אמיתית מאוד בלי להישמע מאולצת." ~ נועה מנהיים