מאיה רוזמן

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מאיה רוזמן, 2014

מאיה רוזמן (נולדה ב־27 בנובמבר 1967) היא תזונאית ישראלית.


  • "כמובן שחשוב להקפיד על תזונה בריאה שמכילה את כל מה שהגוף צריך, אבל מבחינת הוויטמינים והמינרלים חשוב להקפיד במיוחד על ויטמין C, ויטמין E, חומצה פולית, והמינרלים – אבץ, ברזל, וסלניום."
  • "חינוך לתזונה בריאה מגיל הילדות חשוב יותר מהציון במתמטיקה, ועם זאת, רבים מההורים נוטים לוותר על התעקשות ומריבות דווקא בתחום זה. כאשר מציעים לילדים שפע של פירות וירקות, אגוזים ופירות יבשים, במקום ממתקים עתירי סוכר וצבעי מאכל או חטיפים מלאי שומן לא איכותי ומלח, הם גם מתרגלים למזון הבריא."
  • "רוב סוגי הממתיקים המלאכותיים מזיקים לבריאות, פרט למקרים בהם מדובר בממתיק על בסיס החומר שנקרא 'סוכרלוז' או על בסיס הצמח 'סטיביה'. לפיכך, סוכריות וארטיקים שמכילים את הממתיקים הללו, כנראה עדיפים על אלו שמכילים סוכר. אם הסוכרייה או הארטיק מכילים אספרטיים, או אצסופלאם, או סכרין, מדובר בממתיקים מזיקים."
  • "אין ספק שפרי זה אחד הנשנושים היותר בריאים לילדים, אבל לא רצוי לוותר על ירקות, כי הגוף לא בהכרח יקבל את מה שצריך. לדוגמה, במלון יש הרבה ויטמינים, אבל בפלפל אדום יש פי 10 ויטמין C מאשר בתפוח ואפרסק. בעגבנייה יש פי 5 ויטמין C מאגס, ובגזר – פי 10 ויטמין A מאשר במנגו או משמש. כך שגם אם אוכלים 3 מהפירות האלו לא מגיעים לכמות הוויטמינים שצריך."