מוחמד מורסי

מתוך ויקיציטוט, מאגר הציטוטים החופשי.
מוחמד מורסי

ד"ר מוחמד מוחמד מוֹרְסִי עִיסַא אֶל־עַיַּאט (בערבית: محمد محمد مرسى عيسى العياط) (20 באוגוסט 1951 - 17 ביוני 2019) היה נשיאה של מצרים שנבחר בבחירות דמוקרטיות שהתקיימו בשנת 2012. כיהן במשך כשנה בלבד, עד להדחתו ב־3 ביולי 2013 בידי צבא מצרים.

  • "במקום להפעיל את מכונות הכביסה מ־20:00 בערב עד 24:00 בלילה – שעות העומס בצריכת החשמל – נשים צריכות להפעיל את מכונות הכביסה בבוקר."
  • "צדק חברתי מושג דרך האהבה שלנו אחד לשני, אחווה וחמלה." ~ בתשובה לשאלה "איך היית משיג צדק חברתי?"
  • "אני זוכר סרט. איזה? 'כוכב הקופים', הגרסה הישנה, לא החדשה. אני עדיין זוכר, זו המסקנה: כשהקוף הגדול, הוא עמד בראש בית המשפט העליון. אני חושב, בסרט, והיה מדען גדול שעבד בשבילו, ניקה דברים, שהיה קשור לעם... זה היה כוכב הקופים אחרי ההרס של מלחמה גדולה ופצצות אטום ודבר כלשהו בסרט. והמדען ביקש ממנו לעשות משהו – זה היה לפני 30 שנה: 'אל תשכח שאתה קוף' ו'אל תשאל אותי על העבודה המלוכלכת הזאת'. מה הקוף הגדול אמר? הוא אמר 'אתה בן אדם, עשית את זה בעצמך'. זו המסקנה, האם אנחנו יכולים לעשות משהו טוב יותר למען עצמנו?"
  • "זה לא קל לעמוד בבמה העולמית. העולם עכשיו הוא הרבה יותר מסובך ממה שהיה בתקופת המהפכה (הקודמת). זה אפילו קשה יותר. העולם. מסובך יותר, מורכב קשה, זה כמו ספגטי, זה מעורבב."
  • "החיטה לא צריכה מחסן, החיטה לא צריכה מחסן כדי לאחסן, החיטה צריכה להיות מאוחסנת במחסן לאחסון."
  • "מצאנו כמה אנשים עומדים על גגות הבניינים והם ירו לכיוון הכלא. שלחנו שני מסוקים צבאיים לרחף מעליהם וציפינו שהם יהיו מפוחדים. אבל במקום זאת הם השיבו באש לעבר המסוקים."
  • "למי שנשאר עד השעות המוקדמות של הבוקר: מתי אתם ישנים? מתי אתם עובדים? איך אתם מצפים לקבל את מתנת האל בעבודה שלכם בזמן שאתם לא מתפללים את תפילת השחר?" ~ בתגובה להחלטת ממשלת מצרים שכל החנויות במדינה ייסגרו עד לשעה 22:00 בערב

קישורים חיצוניים[עריכה]

ויקישיתוף תמונות ומדיה בוויקישיתוף: מוחמד מורסי