הבדלים בין גרסאות בדף "להיות שמרן"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 3 בתים ,  לפני 3 חודשים
מ
הגהה
(הרחבה)
מ (הגהה)
'''[[W:להיות שמרן|להיות שמרן]]''' (באנגלית: '''How to Be a Conservative''') הוא ספר מאת [[רוג'ר סקרוטון]] שיצא לאור ב־2014 ותורגם לעברית.
{{מפריד}}
 
* "אין זה יוצא דופן להיות שמרן. אולם דבר יוצא דופן הוא להיות שמרן אינטלקטואל."
* "תמיד נכון לשמר דברים אם הם גרועים פחות מהדברים שאמורים להחליפם. החוק האפריורי הזה של [[תבונה]] מעשית הוא גם האמת שבשמרנות."
* "ה'תיאוריות' החדשות שנשפכו מעטיהם של אינטלקטואלים [[פריז]]אים בקרב שניהלו נגד ה'סטרוקטורות' של החברה הבורגנית – לא היו כלל תיאוריות, אלא צרורות של פרדוקסים שנועדו לחזק את אמונתם של הסטודנטים המהפכנים בכך שחוק, סדר, מדע ו[[אמת]] אינם אלא מסכות של השליטה הבורגנית."
* "זו אחת הסיבות שהשמרנים סובלים מעמדת נחיתות בדעת הקהל. העמדה שלהם נכונה אבל משעממת, ואילו זו של מתנגדיהם מלהיבה אך שגויה."
* "אפשר לסלוח לאלה שפגעו בך רק אם הם מכירים ב[[אשמה]] שלהם. הכרה זו אינה מושגת באמצעות האמירה 'כן, זה נכון, זה מה שעשיתי'. היא דורשת [[חרטה]] וכפרה. באמצעות פעולות אלו של ביזוי עצמי פונה עושה העוול אל הקורבן ומבסס מחדש את השוויון המוסרי ההופך את המחילה לאפשרית."
* "גבולות מתהווים באמצעות עלייתן של זהויות לאומיות, אשר דורשות שהצייתנות הדתית תהיה שנייה, ולא קודמת, לרגש הבית, הטריטוריה וההיאחזות."
 
[[קטגוריה: ספרי פילוסופיה]]
[[קטגוריה: מדע המדינה]]

תפריט ניווט