ויקיציטוט:פוטנציאל: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הגהה והתאמה לוויקיציטוט
מ (התאמת הערכים)
 
(הגהה והתאמה לוויקיציטוט)
'''פוטנציאל''' (באנגלית stub), הוא כינוי לערךלדף קצר ב'''ויקיציטוטוויקיציטוט''', שאינו מכיל מספר רב של ציטוטים (מתחת ל-20ל־20 ציטוטים), ודרושה בו הרחבה. מטרת הפוטנציאל, היא להנחות [[ויקיציטוט:ויקימצטטויקימצטטים|ויקימצטטים]] אחרים על מנת שיוסיפו לערךלדף ציטוטים נוספים, ויערכו אותו.
==מה המונח "פוטנציאל"?==
 
'''פוטנציאל''' (באנגלית stub), הוא כינוי לערך קצר ב'''ויקיציטוט''', שאינו מכיל מספר רב של ציטוטים (מתחת ל-20 ציטוטים), ודרושה בו הרחבה. מטרת הפוטנציאל, היא להנחות [[ויקיציטוט:ויקימצטט|ויקימצטטים]] אחרים על מנת שיוסיפו לערך ציטוטים נוספים, ויערכו אותו.
 
בכל מקרה של עריכת פוטנציאל, קחו בחשבון את השיקולים הבאים:
 
==פוטנציאל - יתרונות וחסרונות==
 
* '''יתרונות:'''
** פוטנציאל מהווה ציטוט ראשוני בנושא. זה עדיף מלא כלום.
** פוטנציאל יכול להכיל קישורים מועילים על הנושא שבו עוסק.
** פוטנציאל מספק התחלה כלשהי, או נקודת מוצא, לכתיבת ערךדף ציטוט מכובד.
** ויקימצטטים שרוצים לתרום מזמנם ומן הידעומהידע שלהם, עשויים לעבור על [[#רשימת הפוטנציאלים:קטגוריה:פוטנציאל|רשימת הפוטנציאלים]] ולעבוד לפיה, או לפי [[:קטגוריה:פוטנציאל|רשימת קצרמרים אלפביתית]].
 
*'''חסרונות:'''
** קוראים בויקיציטוטבוויקיציטוט יצטערו כאשר יגיעו לפוטנציאל, שהרי חיפשו ערךדף בעל הרבה ציטוטים רבים.
** בפוטנציאל חסר תוכן (ציטוטים חכמים) וחסר קישורים אין הרבה תועלת.
** קישור אדום מתוך ערכיםדפים מושך יותר תשומת לב מאשר קישור כחול, שאי אפשר לדעת מה תוכנו. כאשר אינכם יוצרים פוטנציאל, יותר אנשים ישימו לב שחסר מידע ויוסיפו אותו, בצורה מלאה יותר, בדרך כלל. כאשר קיים פוטנציאל, התורמים עשויים לחשוב שערךשדף אמיתימלא עומד מאחורי הקישור, כאשר לרוב אין שם ולו שלושה ציטוטים בלבד.
 
==איך ליצור פוטנציאל?==
פוטנציאל טוב יכיל את המירב מבין הפרטים הבאים:
* '''קישורים לאתרים חיצוניים''' - אלו יהוו מקור מידע חלופי למעייןלקורא עד להרחבת הפוטנציאל.
* '''קישורים לערכיםלדפים אחרים''' - קישורים לערכיםלדפים בויקיציטוטבוויקיציטוט הרלוונטיים לנושא בו עוסק הפוטנציאל עשויים לסייע למעייןלקורא, שאולי ימצא שם את מבוקשו. למשל: [[אלברט איינשטיין]] ל[[מדע]].
* '''קישורים לערכיםלדפים בשפות אחרות''' - קישורים לערכיםלדפים מקבילים בשפות אחרות בויקיציטוטבוויקיציטוט, ובפרט לויקיציטוטלוויקיציטוט האנגליתהאנגלי, יקלו גם על מעייניםקוראים הדוברים את השפות הללו, וגם על הויקימצטטיםהוויקימצטטים, העשויים להשתמש בערכיםבדפים המקבילים כבסיס לכתיבת הערךהדף או אף לתרגם אותם במלואם.
 
===הודעת פוטנציאל===
בסוף כל פוטנציאל תבוא הודעה המבהירה שלא מדובר בערךבדף מלא ומפנה אותו לעמוד זה לשם הבהרה.<BR> זוהי '''הודעת פוטנציאל''', הנראית כך:<BR> {{פוטנציאל|ללא קטגוריה=כן}}
 
כדי ליצור את הודעת הפוטנציאל, הוסףהוסיפו בסוף הערךהדף את הטקסט הבא: <b><nowiki>{{תב|פוטנציאל}}</nowiki></b>
בסוף כל פוטנציאל תבוא הודעה המבהירה שלא מדובר בערך מלא ומפנה אותו לעמוד זה לשם הבהרה.<BR> זוהי '''הודעת פוטנציאל''', הנראית כך:<BR> {{פוטנציאל}}
 
כדי ליצור את הודעת הפוטנציאל, הוסף בסוף הערך את הטקסט הבא: <b><nowiki>{{פוטנציאל}}</nowiki></b>
 
==רשימת הקצרמרים==
 
==רשימת הקצרמריםהפוטנציאלים==
אם ברצונכם להתחיל לעבוד על הרחבת הפוטנציאלים, ויש לכם מקורות ש'''אין עליהם זכויות יוצרים (או שאתם ליקטתם את הציטוטים בעצמכם)''', אתם מוזמנים להכנס ל[[:קטגוריה:פוטנציאל|קטגוריית הפוטנציאלים]].
 
==מה המונח "[[קטגוריה:פוטנציאל"?==|*]]
'''ראו גם:''' [[ויקיציטוט:מונחים בויקיציטוט|מונחים בויקיציטוט]] - [[ויקיציטוט:עזרה|עזרה]]
[[קטגוריה:ויקיציטוט - מדיניות פנים|פוטנציאל]]

תפריט ניווט