הבדלים בין גרסאות בדף "אהוד אולמרט"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 758 בתים ,  לפני 11 שנים
אין תקציר עריכה
* "נמאס לנו ממלחמות. נמאס לנו להיות אמיצים. נמאס לנו לנצח. נמאס לנו להביס את אויבנו. אנחנו רוצים לחיות בסביבת יחסים שונה לחלוטין עם שכנינו. ואני מאמין שהדבר אינו בלתי-אפשרי." ~ דברים שנשא ב"פורום למדיניות בנושא ישראל" ביוני 2005 [http://www.commongroundnews.org/issue.php?mode=1&lang=he&sid=0]
* "אנו עומדים ברגע אמת לאומי ... ישראל לא תסכים לחיות בצל איום הטילים או הרקטות נגד תושביה. יש רגעים בחייה של אומה שבהם היא חייבת להביט אל המציאות נכוחה ולומר עד כאן. ואני אומר לכולם - עד כאן ! ישראל לא תהיה בת ערובה. לא של כנופיות טרור, לא של רשות טרור, וגם לא של אף מדינה ריבונית." [http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3277334,00.html מתוך נאום לכנסת ולאומה ביום השישי למלחמה, 17 ביולי 2006]
* "היה איתנו ביומיים האחרונים אחד האנשים העשירים בעולם אולי המשקיע הגדול והחשוב בעולם כולו, וורן באפט שהשקיע במדינת ישראל 4 מיליארד דולר. הוא בא לבקר אותי אתמול והוא אמר לי מיוזמתו בשמחה, בהתלהבות, בהתפעמות הוא אמר לי יש לכם ארץ מדהימה, יש לכם כלכלה מדהימה, יש לכם תעשייה שאין כמוה בשום מקום בעולם, אני חוזר לארצות הברית ואני אלך ממקום למקום לספר איזו מדינה נפלאה היא מדינת ישראל" ~ [[w:16 בספטמבר|16 בספטמבר]] [[w:2007|2007]]''' נאום בעכו.
* "תודה רבה - ומושיק - אל תשכח - יאללה בית'ר" ~ 17/9/2006 סיום הנאום לכבוד הקמת קתדרה באוניברסיטה ע"ש [[משה תאומים]] (הבעלים של הפועל ת"א).
* "אני יכול להבטיח לך אדוני הנשיא, שלפי המבט שלה היא קיבלה אותך בידידות גדולה" ~ ספטמבר 2006, קבלת פנים לנשיא פולין, אולמרט מסביר על הכלבה שלו, מתוך חדשות 10.
* "רגע האמת של הפלסטינים קרוב מאי פעם" ~ אוקטובר - 2006.
* "על אבו מאזן לנקוט צעדים אמיצים, או שהוא ואנחנו נאבד את שארית התקווה" ~ אוקטובר 2006.
* "מעולם לא איימנו על אף מדינה בהשמדה. האם אתה יכול להשוות את זה כשהם שואפים להשיג נשק גרעיני כמו אמריקה, צרפת, ישראל ורוסיה?" ~ ראיון לרשת SAT1 הגרמנית בה התבטא אולמרט כנגד הגרעין האיראני ונכשל בעמימות הגרעינית של ישראל.
* "לא יתנהל מו"מ על שחרורו של גלעד שליט", "המלחמה (בלבנון) שיפרה את מצבנו הביטחוני", "חיזבאללה עומד לפני כניעה מוחלטת" ~ הצהרות לתקשורת בתחילת [[w:מלחמת לבנון השניה|מלחמת לבנון השניה]].
* "אני מרגיש כמו מירי בוהדנה" ~ (אמר את זה בביקור בסין ב-2007, כאשר הרבה אנשים רצו להצטלם איתו).
* "אני לא נחנח ולא חנון. אני לוחם. ~ (ראיון ל ynet, פסח [[w:ה'תשס"ז|התשס"ז]]. תזכורת: אולמרט שירת ככתב "במחנה").
* "אני ראש ממשלה לא פופולרי" ~ (בכנס "[[w:מפלגת קדימה|קדימה]]" ב-[[w:מרץ|מרץ]] [[w:2007|2007]] נאם מול [[w:קואליציה|קואלציית]] מפלגתו שם אמר את דבריו לאחר [[w:שנה|שנה]] בה נכנס למשרת ראש הממשלה, אישיותו קיבלה תפנית כזכור ב[[w:מלחמת לבנון השנייה|מלחמת לבנון השנייה]] שהייתה ב[[w:קיץ|קיץ]] [[w:2006|2006]] אולמרט סגר את נאומו ב[[w:משפט|משפט]] "לא פופולרי" ויצא מן החדר כשכולם ב[[w:הלם|הלם]]).
* "אנחנו קצת מאוכזבים מהמשך ירי הקסאם" (דצמבר 2006)
* "מינתי את רמון ובר און לשרים כי הם חברים שלי" (כראש ממשלה, מסביר את השיקולים שהביאו אותו למינוי השרים החדשים)
* "ביקורת המדינה מזמן הפכה לקרקס" (כראש ממשלה בועדת לביקרות המדינה , מופנה לעברו של מבקר המדינה)
* "קניתי דירה-מכרתי.קניתי דירה- מכרתי" (בראיון לערוץ 10 בתגובה לשאלה על הבית בכרמיה)
* "תשעים ותשע אחוז מעורכי הדין מוציאים שם רע לשאר."
* "אנו מבקשים שלום, רודפים שלום ומייחלים לו, אך באותה המידה אין דבר שאנו דוחים ביתר שאת מאשר ניסיון לפגוע בנו ולגרום לנו לוותר על זכותנו לחיות פה, בארצנו שלנו, בביטחון ובשלום."
* "יש רגעים בחייה של אומה שבהם היא חייבת להביט אל המציאות נכוחה ולומר 'עד כאן'. ואני אומר לכולם - עד כאן. ישראל לא תהיה בת ערובה. לא של כנופיות טרור, לא של רשות טרור, וגם לא של אף מדינה ריבונית."
 
==נאום ההתפטרות==
נאום ההתפטרות בבית ראש הממשלה ב30/7/08
87

עריכות

תפריט ניווט